Jak změnit vzhled Windows 10

Aktualizováno: 25 březen 2017
Zobrazeno: 38491

Ve Windows 10 i ve starších verzích je možné změnit vzhled operačního systému pomocí nastavení motivu. Výběrem motivu změníte najednou pozadí plochy, barvy oken a systémové zvuky. V základním výběru Microsoft nabízí pouze několik motivů. Ukážeme si jak získat více pěkných motivů pro naše Windows 10 a další možnosti individuálního nastavení vzhledu.

Jak změnit barvu záhlaví okna
Jak změnit tapetu na ploše u neaktivovaných Windows

Otevřete »Start | Nastavení | Přizpůsobení | Motivy«. V okně »Motivy« klikněte na odkaz »Nastavení motivu«.

Otevře se okno Ovládacích panelů s několika základními a vašimi nastavenými motivy. V dolní části okna vidíte aktuální nastavení pozadí plochy, barvy, zvuků a šetřiče obrazovky.

Jak změnit vzhled Windows 10

Pro získání dalších motivů pro vaše Windows klikněte na odkaz »Získat další motivy online«. Ve webovém prohlížeči se otevře stránka s motivy. Stránka pochází přímo z dílen Microsoftu, takže se nemusíte bát, že si do svého počítače zavlečete nějaký virus.

Motivy jsou rozděleny do několika kategorií, ze kterých můžete vybírat. Pokud používáte dva monitory, všimněte si kategorie s názvem Panoramatické, kde najdete motivy určené právě pro zobrazení přes dva monitory.

Jak změnit vzhled Windows 10

Vybraný motiv plochy můžete jednoduše uložit do počítače pomocí tlačítka »Stáhnout«. Stažený soubor má příponu deskthemepack.

Jak změnit vzhled Windows 10

Soubor stačí dvojklikem myší spustit a dojde rovnou k nastavení nového motivu. Nyní se již můžete kochat novým vzhledem vašich Windows.

Jak změnit vzhled Windows 10

Jak změnit barvu záhlaví okna

Velký letní update (Windows 10 Anniversary Update) přinesl do možností nastavení vzhledu možnost, obarvit lištu záhlaví otevřeného okna. Původní barva záhlaví byla bílá a při více otevřených oknech vznikl na pracovní ploše nepřehledný chaos.

Pro změnu barvy záhlaví otevřete »Start | Nastavení | Přizpůsobení | Motivy« a klikněte na volbu »Barvy«. Zde najdete v dolní části okna přepínač s popiskem »Zobrazit barvu v záhlaví«. Po přepnutí do polohy »Zapnuto« se záhlaví okna obarví podle barvy motivu.

Jak změnit vzhled Windows 10

Záhlaví aktivního okna má nyní tmavě šedou barvu.

Jak změnit vzhled Windows 10

Jak změnit tapetu na ploše u neaktivovaných Windows

Používáte-li z jakéhokoliv důvodu Windows 10, která nejsou aktivována, asi jste si všimli, že nelze upravovat pozadí, barvy a další individuální nastavení vzhledu. Nejlepším způsobem jak to napravit, je samozřejmě pořízení legální licence Windows a její aktivace.

Chcete-li změnit tapetu plochy i přesto, že nemáte licenci Windows aktivovanou můžete to udělat jednoduchým způsobem.

Jak změnit vzhled Windows 10

Otevřete Průzkumník souborů a najděte obrázek, který chcete nastavit jako tapetu. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte »Nastavit jako pozadí plochy«.

Protože obrázku na ploše nepůjdou nastavit parametry jak se má zobrazit, dosáhnete nejlepšího výsledku, když bude mít obrázek stejné rozlišení jaké máte právě nastavené.

Rozlišení obrazovky zjistíte v »Nastavení | Systém | Displej«. Zde klikněte na položku »Upřesňující nastavení zobrazení«. Pokud má váš displej nastavené rozlišení 1920 x 1080, dosáhnete nejlepšího výsledku s obrázkem, který bude mít stejný rozměr.

Jak změnit vzhled Windows 10

Obrázek se okamžitě bez problému nastaví jako tapeta Windows.

Jak změnit vzhled Windows 10

TIP1: Jak přidat ikonu Tento počítač na plochu
TIP2: Jak uložit fotografie ze zamykací obrazovky Windows a použít je jako tapetu na plochu
TIP3: Jak zakázat animace ve Windows 10

Pomohlo? Tak sdílej ;)

Komentáře (7)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář