Jak změnit vzhled Windows 10

Aktualizováno: 14 únor 2017
Zobrazeno: 36836

Ve Windows 10 i ve starších verzích je možné změnit vzhled operačního systému pomocí nastavení motivu. Výběrem motivu změníte najednou pozadí plochy, barvy oken a systémové zvuky. V základním výběru Microsoft nabízí pouze několik motivů. Ukážeme si jak získat více pěkných motivů pro naše Windows 10.

Otevřete »Start | Nastavení | Přizpůsobení | Motivy«. V okně »Motivy« klikněte na odkaz »Nastavení motivu«. Otevře se okno Ovládacích panelů s několika základními a vašimi nastavenými motivy. V dolní části okna vidíte aktuální nastavení pozadí plochy, barvy, zvuků a šetřiče obrazovky.

Jak změnit vzhled Windows 10

Pro získání dalších motivů pro vaše Windows klikněte na odkaz »Získat další motivy online«. Ve webovém prohlížeči se otevře stránka s motivy pro operační systém Windows. Stránka pochází přímo z dílen Microsoftu, takže se nemusíte bát, že si do svého počítače zavlečete nějaký virus.

Motivy jsou rozděleny do několika kategorií, ze kterých můžete vybírat. Pokud používáte dva monitory doporučuji kategorii Panoramatické, kde najdete motivy určené právě pro zobrazení přes dva monitory.

Jak změnit vzhled Windows 10

Pro získání podrobnějších informací o motivu, který vás zaujal klikněte na odkaz »Podrobnosti«. Zobrazí se vám popis motivu, náhledy obrázků na pozadí plochy a barva oken.

Ve spodní části je informace, pro které verze operačního systému Windows je tento motiv určen.

Jak změnit vzhled Windows 10

Pokud se vám motiv líbí a je určen pro vaší verzi Windows můžete si ho stáhnout pomocí tlačítka »Stáhnout motiv«. Stažený soubor má příponu themepack.

Jak změnit vzhled Windows 10

Soubor stačí dvojklikem myší spustit a dojde rovnou k nastavení nového motivu. Nyní se již můžete kochat novým vzhledem vašich Windows.

Jak změnit vzhled Windows 10

Jak změnit barvu záhlaví okna

Velký letní update (Windows 10 Anniversary Update) přinesl do možností nastavení vzhledu možnost, obarvit lištu záhlaví otevřeného okna. Původní barva záhlaví byla bílá a při více otevřených oknech vznikl na pracovní ploše nepřehledný chaos.

Pro změnu barvy záhlaví otevřete »Start | Nastavení | Přizpůsobení | Motivy« a klikněte na volbu »Barvy«. Zde najdete v dolní části okna přepínač s popiskem »Zobrazit barvu v záhlaví«. Po přepnutí do polohy »Zapnuto« se záhlaví okna obarví podle barvy motivu.

Jak změnit vzhled Windows 10

Záhlaví aktivního okna má nyní tmavě šedou barvu.

Jak změnit vzhled Windows 10

TIP: Jak přidat ikonu Tento počítač na plochu

Pomohlo? Tak sdílej ;)

Komentáře (7)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář