FBackup

Pomocí FBackup můžete snadno zálohovat složky a soubory na lokální, síťové nebo externí disky (například USB flash disk). Uživatelské prostředí je navržené velmi jednoduše a ovládání funkcí programu je intuitivní.

FBackup umí zálohovat také právě otevřené/zamčené soubory. Při definování zálohy můžete nastavit filtry souborů a naplánovat automatické spouštění záloh. Můžete spustit předdefinované zálohování dokumentů, obrázků, nastavení různých aplikací, nastavení prohlížeče nebo pošty Microsoft Outlook pomocí pluginů.

FBackup má podporu Zip64 (umí zálohovat soubory větší než 2 GB) a vytváří standardní .zip soubory, které je možné chránit heslem.

FBackup automaticky kontroluje zálohy abyste měli jistotu, že byla záloha správně provedena. FBackup je zdarma pro osobní i komerční využití.

Nastavení zálohy s FBackup

V prvním kroku nastavte název zálohy a vyberte, kam se bude záloha ukládat.

Nastavení zálohy s FBackup

V druhém kroku vyberte složky a soubory, které chcete zálohovat. Zde také můžete použít předdefinované pluginy a zálohovat například Microsoft Outlook. Pluginy se nachází pod volbou »Selection of files and folders«.

Nastavení zálohy s FBackup

V dalších krocích pak již jen vyberte typ zálohy a nastavte jestli se bude úloha spouštět automaticky v předem nastavený čas, nebo budete zálohu spouštět manuálně.

Pokud potřebujete nastavit podrobnější instrukce pro vytváření zálohy klikněte na úlohu pravým tlačítkem myši a zvolte »Properties…«. Správu pluginů najdete pod záložkou »Files | Plugins«.

FBackup je k dispozici také v placené verzi, která obsahuje navíc zasílání e-mailů s výsledky zálohování, ukládání záloh na FTP, zálohování ze síťových disků, spuštění zálohy před vypnutím systému a další. 

Stránky programu: http://www.fbackup.com/
Operační systém: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10
Licence: freeware
Jazyk: angličtina
Velikost instalačního souboru: 72,9 MB
Hodnocení uživatelů:
{extravote 1}

Poslední verze programu FBackup:

FBackup verze 6.2.246

Starší verze programu FBackup:

FBackup verze 6.1.174

FBackup verze 6.0.122.0

FBackup verze 5.5.838

FBackup verze 5.4.784

FBackup verze 5.3.723

FBackup verze 5.3.704

FBackup verze 5.2.685

FBackup verze 5.2.663

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>