Tento návod ukazuje spojení dvou oddílů pevného disku ve Windows 10. Ve starších verzích Windows je postup až na některé detaily stejný.

Poznámka: Tato možnost není dostupná pro systémové, zaváděcí nebo aktivní svazky. Pro rozšíření systémového svazku je třeba použít specializovaný software. Např. Acronis Disk Director nebo Partition Wizard.

Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu nabídky »Start« a vyberte volbu »Správa disků«.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Správa disků

Otevře se Správce disků, kde můžeme vidět všechny připojené disky a vytvořené oddíly pevných disků. V tomto případě odstraníme disk E: a zvětšíme disk D: o uvolněné místo.

Klikněte pravým tlačítkem na svazek disku, který chcete odstranit a z kontextové nabídky zvolte »Odstranit svazek…«.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Odstranit svazek

Zobrazí se varování a dotaz zda chcete pokračovat v odstranění svazku. Pokud máte data zálohována nebo je svazek prázdný, potvrďte dotaz tlačítkem »Ano«.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Odstranit Jednoduchý svazek

Dojde k odstranění svazku a místo na disku bude označeno jako “Nepřiřazeno”. Klikněte pravým tlačítkem na svazek, který chcete rozšířit o nepřiřazené místo a zvolte »Rozšířit svazek…«.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Rozšířit svazek

Spustí se Průvodce rozšířením svazku. Pokračujte kliknutím na tlačítko »Další«. Zobrazí se kolik místa máte k dispozici. Zvolte velikost místa, o které se svazek má rozšířit. V tomto případě zvolíme 10240 MB (10 GB) což je velikost zrušeného oddílu.

Po nastavení velikosti místa pokračujte tlačítkem »Další«.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Průvodce rozšířením svazku

Zobrazí se Dokončení Průvodce rozšířením svazku se souhrnem všech nastavení. Stiskněte tlačítko »Dokončit«.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Dokončení Průvodce rozšířením svazku

Oddíl disku se rozšířil o 10 GB z původních 920 GB na 930 GB. Správce disků můžete křížkem zavřít.

Jak spojit dva oddíly na pevném disku - Správa disků

TIP: Jak rozdělit pevný disk

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

23 komentářů u "Jak spojit dva oddíly na pevném disku"

 • Díky za pěkný článek. Snažil jsem se jet krok za krokem, ale na konci mi to hlásí, že je na disku málo místa. Disk byl původně systémový. Instaloval jsem SSD disk, podařila se mi migrace a nyní je systém na něm. Původní disk bych samozřejmě chtěl jako klasické úložiště. Nevíte co s tím? Dá se HDD nějak resetovat?

 • K dotazům výše:
  Z původně systémové disku jsem si udělal úložiště jednoduše tím, že jsem všechny jednotlivé oddíly odebral -> tím je pak celá kapacita disku jako "nepřiřazeno". Pak už stačí vytvořit svazek.

 • Zdravím, při postupování krok za krokem jsem narazil na problém. Mám nepřiřazený svazek a svazek, který chci rozšířit. Ale tento svazek nemůžu rozšířit. Mohu nepřiřazený svazek zase přidělit k disku, ze kterého jsem tento svazek odebral. Můžete mi prosím poradit, jak nepřiřazený svazek vložit do stávajícího svazku, který je uložištěm pro dokumenty apod. Děkuji za rady.

 • Jindřich • 

  Čest chci se zeptat…příklad… mám 100gb disk.. při vytvoření oddílu ho tedy rozdělím na dva.. otázka zní..na jednom budu mít win a nechci aby se mi tam nějak dostaly hovna.. takže při ukládání dat ať už na ten nebo ten svazek se data ukládají na jeden a ten samý disk.. můžou se nějak nežádoucí data dostat na svazek s win ? dík za odpověď

 • Rosta13 • 

  Dostal jsem se až po rozšíření,ale v roletce mám rozšířit svazek zašedlý a tudíž jsem skončil. 😮

 • Srandys • 

  Chci ze zeptat, mám jeden disk D ktery je ok a druhy disk C (kde je systém) a je rozdělený ještě na F …. Disk D chci nechat jak je a druhy disk rozděleny na dva oddíly chci spojit, lze to ? K disku C (kde je systém chci přidat disk F …. Podle tohoto návodu mi to nejde.. Zruším F a C mi nejde zvětšit o tu kapacitu… Pro info D je samostatný reálný disk a C a F je druhý reálný disk rozdělený na dva.

 • návod nefunguje. nejen že se mi systém snažil převést disk na dynamický, ale následně napsal, že operace není podporovaná objektem 🙁

 • Jakub Iliev • 

  Dobrý den a když mám v disku 0 nepřiřazeno 931,51 GB a nic jiného tam nemám jenom tohle a pod tím je disk 1 a tam chci to zvětšit na disk C je to možné chtěl bych odstranit disk 0 aby mi zustal jen disk 1 je to možné a jak děkují.

  • Jde o samostatne diskove jednotky,disk0 a disk1 jsou fyzicky oddelene komponenty,tudiz timto nejdou rozpojit ani spojit,slucovat a rozdelovat disk na “partition” (jednotlive oddily) lze jen v ramci jednoho disku.mohu si rozdelit disk s kapacitou 931 GB na 2 oddily napriklad C 300 GB + D 631 GB nebo naopak sloucit napriklad kdyz si koupim PC kde je jeden disk rozdelen na C System 160 GB a D Multimedia 770GB a ja chci mit velky disk C pak oba oddily sloucim.

 • mam dva disky ale nemůžu je spojit jeden je v disku 0 a druhý v disku 1 a když na to klyknu tak my tam vyjede
  jen zmenšit svazek prosím o pomoc

  • Jde o samostatne diskove jednotky,disk0 a disk1 jsou fyzicky oddelene komponenty,tudiz timto nejdou rozpojit ani spojit,slucovat a rozdelovat disk na “partition” (jednotlive oddily) lze jen v ramci jednoho disku.mohu si rozdelit disk s kapacitou 931 GB na 2 oddily napriklad C 300 GB + D 631 GB nebo naopak sloucit napriklad kdyz si koupim PC kde je jeden disk rozdelen na C System 160 GB a D Multimedia 770GB a ja chci mit velky disk C pak oba oddily sloucim.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>