Jak odstranit heslo při startu Windows 10

Do pole pro vyhledávání napište »netplwiz« a spusťte nalezený příkaz.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

V otevřeném okně »Uživatelské účty« vyberte uživatelský účet, u kterého si přejete vypnout zadávání hesla při přihlašování do Windows a zrušte zatržení u položky »Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo«. Klikněte na tlačítko »Použít«, vyplňte vaše uživatelské heslo a potvrďte tlačítkem »OK«.

 

TIP: Jak zdarma a jednoduše zrychlit Windows 

 

Po restartu systém naběhne rovnou na pracovní plochu, bez nutnosti zadávání hesla.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

Pokud budete chtít heslo opět aktivovat, postupujte stejně a zaškrtněte volbu »Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo«.

Jestli používáte více uživatelských účtů, tak při přepnutí na jiný uživatelský účet bude heslo vyžadováno. To je ale z bezpečnostních důvodů pochopitelné.

 

Odstranění hesla po probuzení z režimu spánku

Pokud jste zvyklí počítač přepínat do režimu spánku, bude po probuzení heslo vyžadováno. Toto chování lze upravit v Nastavení.

Klávesovou zkratkou [Windows]+[I] otevřete Nastavení. Klikněte na »Účty | Možnosti přihlášení«. V části »Vyžadovat přihlášení« nastavte možnost »Po jaké době vaší nepřítomnosti má systém Windows vyžadovat, abyste se znovu přihlásili?« na »Nikdy«. Nyní nebude Windows 10 vyžadovat heslo ani po probuzení z režimu spánku.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

 

TIP: Jak se dostat do Windows 10, když jsem zapomněl(a) heslo

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

101 komentářů u "Jak odstranit heslo při startu Windows 10"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>