Jak odstranit heslo při startu Windows 10

Aktualizováno: 17 leden 2018
Zobrazeno: 428910

Windows 10 po instalaci vyžadují zadávání uživatelského hesla při startu operačního systému. Pokud chcete spustit Windows bez nutnosti zadávat uživatelské heslo, můžete postupovat podle jednoduchého návodu.

Čtěte také: Odstranění hesla po probuzení z režimu spánku

Do pole pro vyhledávání napište »netplwiz« a spusťte nalezený příkaz.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

V otevřeném okně »Uživatelské účty« vyberte uživatelský účet, u kterého si přejete vypnout zadávání hesla při přihlašování do Windows a zrušte zatržení u položky »Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo«. Klikněte na tlačítko »Použít«, vyplňte vaše uživatelské heslo a potvrďte tlačítkem »OK«.

Po restartu systém naběhne rovnou na pracovní plochu, bez nutnosti zadávání hesla.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

Pokud budete chtít heslo opět aktivovat, postupujte stejně a zaškrtněte volbu »Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo«.

Jestli používáte více uživatelských účtů, tak při přepnutí na jiný uživatelský účet bude heslo vyžadováno. To je ale z bezpečnostních důvodů pochopitelné.

 

Odstranění hesla po probuzení z režimu spánku

Pokud jste zvyklí počítač přepínat do režimu spánku, bude po probuzení heslo vyžadováno. Toto chování lze upravit v Nastavení.

Klávesovou zkratkou [Windows]+[I] otevřete Nastavení. Klikněte na »Účty | Možnosti přihlášení«. V části »Vyžadovat přihlášení« nastavte možnost »Po jaké době vaší nepřítomnosti má systém Windows vyžadovat, abyste se znovu přihlásili?« na »Nikdy«. Nyní nebude Windows 10 vyžadovat heslo ani po probuzení z režimu spánku.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

TIP: Jak se dostat do Windows 10, když jsem zapomněl(a) heslo

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (87)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář