Jak odstranit heslo při startu Windows 10

Aktualizováno: 05 září 2017
Zobrazeno: 176695

Windows 10 po instalaci vyžadují zadávání uživatelského hesla při startu operačního systému. Pokud chcete spustit Windows bez nutnosti zadávat uživatelské heslo, můžete postupovat podle jednoduchého návodu.

Do pole pro vyhledávání napište »netplwiz« a spusťte nalezený příkaz.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

V otevřeném okně »Uživatelské účty« vyberte uživatelský účet, u kterého si přejete vypnout zadávání hesla při přihlašování do Windows a zrušte zatržení u položky »Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo«. Klikněte na tlačítko »Použít«, vyplňte vaše uživatelské heslo a potvrďte tlačítkem »OK«.

Po restartu systém naběhne rovnou na pracovní plochu, bez nutnosti zadávání hesla.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

Pokud budete chtít heslo opět aktivovat, postupujte stejně a zaškrtněte volbu »Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo«.

Jestli používáte více uživatelských účtů, tak při přepnutí na jiný uživatelský účet bude heslo vyžadováno. To je ale z bezpečnostních důvodů pochopitelné.

Odstranění hesla po probuzení z režimu spánku

Pokud jste zvyklí počítač přepínat do režimu spánku, bude po probuzení heslo vyžadováno. Toto chování lze upravit v Nastavení.

Klávesovou zkratkou [Windows]+[I] otevřete Nastavení. Klikněte na »Účty | Možnosti přihlášení«. V části »Vyžadovat přihlášení« nastavte možnost »Po jaké době vaší nepřítomnosti má systém Windows vyžadovat, abyste se znovu přihlásili?« na »Nikdy«. Nyní nebude Windows 10 vyžadovat heslo ani po probuzení z režimu spánku.

Jak odstranit heslo při startu Windows 10

TIP: Jak se dostat do Windows 10, když jsem zapomněl(a) heslo

Pomohlo? Tak sdílej ;)

Komentáře (45)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář