Pokud Váš počítač již není v kondici, jako když jste si ho pořizovali zkuste následující jednoduché kroky, jak zrychlit Windows zdarma.

1. Zkontrolujte, zda-li máte nainstalované poslední aktualizace

TIP: Jak zkontrolovat nejnovější aktualizace ve Windows

Udržovat poslední aktualizace operačního systému Windows 10 je velmi důležité. Nejen z bezpečnostního hlediska, ale také je možné, že po jejich nainstalování se Váš počítač zrychlí, jelikož spuštěním procesu aktualizací se překontrolují také poslední aktuální verze ovladačů, pokud je nějaký ovladač zastaralý, automaticky se aktualizuje.

2. Zkontrolujte, zda-li máte dost místa na pevném disku

TIP: Jak zkontrolovat, jestli není na disku málo místa

Zcela zaplněný pevný disk, tedy ten, kde je nainstalovaný operační systém, má velký vliv na rychlost celého počítače, nejen na start Windows, ale také na běžné používání. Doporučené volné místo na disku je 10% kapacity disku.

3. Zkontrolujte, a následně vyčistěte pevný disk 

TIP: Jak vyčistit pevný disk

Pokud zjistíte, že Vás pevný disk je zcela zaplněný, ale nemůžete nic z něj smazat, zkuste nejprve vyčištění systémových souborů nebo odstranění bodů obnovení. Zcela jistě si tímto uvolníte velké množství místa na pevném disku.

4. Zakažte spuštění aplikace po startu Windows

TIP: Jak zakázat spuštění aplikace po startu Windows

Zakázáním spouštění vybrané aplikace můžete velmi výrazně zrychlit operační systém. Některé aplikace se zbytečně automaticky nastavují tak, aby se hned po startu zapnuly. V některých případech je to velmi důležité, jako je například nezbytné zapnutí antivirového programu, jindy je to zbytečné, jako je například zapnutí OneDrive, pokud ho například nepoužíváte.

 

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Jeden komentář u "Jak zrychlit Windows"

  • Tyvl., když neumíte poradit nic pro zrychlení počítače, aspoň nepište tipy k jeho zpomalení.
    Ještě jsem nezažil situaci, kdy by se po instalaci aktualizací windows něco zlepšilo nebo zrychlilo, naopak jsem šťastný, když se po aktualizaci nic dalšího nepoto …
    Naopak není nijak neobvyklá situace, že k zrychlení systému pomůže odstranění poslední proběhnuvší aktulizace, která něco pokazila. Takový tip – tj. zpomalil se vám počítač? Zkuste odinstalovat a zakázat poslední aktualizaci systému . by dával smysl.
    Budu si dávat velký pozor na použití dalších vašich rad a tipů, když jste schopní psát sem takové nesmysly.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>