Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows 10

První způsob umožní zobrazit heslo k WiFi síti, ke které jste právě připojeni. Otevřete »Ovládací panely | Síť a internet | Zobrazit úlohy a stav sítě | Změnit nastavení adaptéru«. Do okna Síťová připojení se lze také dostat pomocí klávesové zkratky [Windows]+[R] a příkazu »ncpa.cpl«, nebo přes ikonku WiFi v oznamovací oblasti Windows.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

 

TIP: Jak zdarma a jednoduše zrychlit Windows 

 

Pravým tlačítkem myši klikněte na WiFi připojení a z kontextového menu vyberte »Stav«. V novém okně klikněte na tlačítko »Vlastnosti bezdrátového připojení« a přepněte na kartu »Zabezpečení«. Zde již stačí jen zaškrtnout »Zobrazit znaky« a klíč k WiFi se zobrazí v čitelné podobě.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Druhým způsobem lze zobrazit heslo k WiFi síti, ke které nyní nejste připojeni. Do pole pro hledání napište »cmd«, klikněte pravým tlačítkem myši na Příkazový řádek a vyberte »Spustit jako správce«.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Do příkazového řádku napište příkaz »netsh wlan show profile name=”název_wifi” key=clear«. Doplňte název WiFi sítě, pro kterou chcete heslo zjistit a stiskněte [Enter]. Příkaz vypíše podrobné informace o WiFi uložené ve Windows. V části Security settings je položka Key Content, kde si můžeme přečíst heslo k WiFi.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Pokud potřebujete odhalit heslo k WiFi ve starších verzích Windows, můžete vyzkoušet utilitu WirelessKeyView.

TIP1: Kde jsou ve Windows uložena síťová hesla
TIP2: Jak nastavit viditelnost vašeho počítače v síti

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

20 komentářů u "Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows 10"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>