Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows 10

Aktualizováno: 03 říjen 2017
Zobrazeno: 185133

Heslo k různým WiFi sítím potřebujete jen občas, takže není problém ho zapomenout. Tento tip vám poradí jak zjistit heslo k WiFi, pokud ho chcete například sdělit přátelům nebo potřebujete připojit další zařízení.

První způsob umožní zobrazit heslo k WiFi síti, ke které jste právě připojeni. Otevřete »Ovládací panely | Síť a internet | Zobrazit úlohy a stav sítě | Změnit nastavení adaptéru«. Do okna Síťová připojení se lze také dostat pomocí klávesové zkratky [Windows]+[R] a příkazu »ncpa.cpl«, nebo přes ikonku WiFi v oznamovací oblasti Windows.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Pravým tlačítkem myši klikněte na WiFi připojení a z kontextového menu vyberte »Stav«. V novém okně klikněte na tlačítko »Vlastnosti bezdrátového připojení« a přepněte na kartu »Zabezpečení«. Zde již stačí jen zaškrtnout »Zobrazit znaky« a klíč k WiFi se zobrazí v čitelné podobě.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Druhým způsobem lze zobrazit heslo k WiFi síti, ke které nyní nejste připojeni. Do pole pro hledání napište »cmd«, klikněte pravým tlačítkem myši na Příkazový řádek a vyberte »Spustit jako správce«.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Do příkazového řádku napište příkaz »netsh wlan show profile name="název_wifi" key=clear«. Doplňte název WiFi sítě, pro kterou chcete heslo zjistit a stiskněte [Enter]. Příkaz vypíše podrobné informace o WiFi uložené ve Windows. V části Security settings je položka Key Content, kde si můžeme přečíst heslo k WiFi.

Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows

Pokud potřebujete odhalit heslo k WiFi ve starších verzích Windows, můžete vyzkoušet utilitu WirelessKeyView.

TIP1: Kde jsou ve Windows uložena síťová hesla
TIP2: Jak nastavit viditelnost vašeho počítače v síti

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (14)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář