Účet Administrator lze povolit pomocí příkazového řádku nebo pomocí rozhraní Správa počítače. V případě Windows 10 Home použijte příkazový řádek. Ve Windows 10 Pro lze využít oba způsoby.

Povolení účtu Administrator pomocí příkazového řádku

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu »Start« a spusťte »Příkazový řádek (správce)«.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Do příkazové řádky napište »net user administrator /active:yes« a příkaz potvrďte klávesou [Enter].

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Pokud spustíte příkazový řádek bez oprávnění správce a odešlete příkaz »net user administrator /active:yes«, skončí chybovou hláškou “Došlo k systémové chybě 5. Přístup byl odepřen.” viz obrázek níže. K provedení příkazu musíte příkazový řádek spustit jako správce.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Nyní se můžete odhlásit (kombinace kláves Alt+F4).

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Na přihlašovací obrazovce teď uvidíte i účet Administrator.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Po přihlášení proběhne prvotní nastavení a instalace základních aplikací stejně jako při přidání nového uživatele.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Pro vypnutí účtu Administrátor použijte příkaz »net user administrator /active:no« v příkazovém řádku.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Povolení účtu Administrator pomocí Správy počítače

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu »Start« a z menu vyberte »Správa počítače«.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Ve okně Správa počítače rozklikněte »Systémové nástroje | Místní uživatelé a skupiny | Uživatelé«. Klikněte na účet »Administrator« pravým tlačítkem myši a vyberte »Vlastnosti«.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Ve vlastnostech účtu Administrator zrušte zatržení u položky »Účet je zakázán«. Nastavení potvrďte pomocí tlačítka »OK«.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Nyní již na přihlašovací obrazovce uvidíte i účet Administrator.

Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10

Nezapomeňte účtu Administrator přidělit silné heslo, abyste ho chránili před případným zneužitím.

TIP: Jak ve Windows 10 přidat místní uživatelský účet bez účtu Microsoft

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

13 komentářů u "Jak zapnout účet Administrator ve Windows 10"

 • ronrogers • 

  Good post.Thank you so much for sharing this post about How to enable the Administrator account in Windows 10.We understood everything related to this from your post.Looks good and happy for sharing.Its very difficult to write a successful essay for that you must organize your thoughts in an effective way and planning is very important aspects for your writing works. If you have you can write it well by taking help from custom essay writing services, it will be gets through internet. Visit http://www.essayguardian.com/.

 • Mám Windows 10 Home, bohužel zde popsané postupy u mě nejdou použít. Při zadání příkazu do příkazové řádky to napíše že přístup byl odepřen, a ve Správě počítače/Systémové nástroje, položka Místní uživatelé a skupiny zcela chybí.Co s tím?

 • Pokud vyskočila chyba "Přístup byl odepřen", tak s největší pravděpodobností spouštíte příkazovou řádku bez oprávnění správce.

 • Jak je možné, že i když mám účet správce povolený podle postupu zde uvedeného a ve správci systému se jeví, že by měl být spuštěný, tak se mi nezobrazuje na úvodní obrazovce?

 • ječmen • 

  podle návodu se mi sice učet admina ukáže ale chce po mně heslo ktere bohužel neznám není nějak předdefinované?

 • Ahoj, resetoval jsem notebook do továrního nastavení poté jsem přešel do safe mode a poté znova zresetoval, ale teď se nemůžu přihlásit na administrátora, protože je zakázán…co s tím ?

 • No pokud nemam aktivovany ucet spravce tak nemuzu spustit prikazovy radek jako spravce a vyvojovy diagram konci zacyklenim…takze nepomohlo

 • lední brtník • 

  Zdenek: uživatelé si ani neumí ověřit, zda jejich účet je účtem správce, jen jim brání uac:
  net localgroup administrators
  windows mívají aspoň jediný správcovský účet (vynecháme doménové instalace, přenesené domů).

  uživatelé home: toto je postup pro normální neošizené verze windows (pro). osekané home s omezenou podporou uživatelských práv nebrat, nebo použít nástroje jiných výrobců (hirens).

 • také mi byl přístup odepřen, jelikož jsem nebyl hlavní správce, administrátor, ale jen standartní správce, nemohl jsem provádět změny ve Windows, jediné co pomohlo, bylo, dát PC do továrního nastavení a celé Windows nastavit od začátku, přes lupu na hlavním panelu zadat tovární nastavení a dal už postupovat dle pokynů systému

 • Zlaté win 7. No ale jelikož laboruji s wun 10 tak se mi stalo něco obdobného ač jsem byl správce/administrátor ( 2 účty jeden můj druhý origo administrátor) zničeho nic mi nešlo nic dělat. Nemáte přístup požádejte administrátora. Restart opravit spouštění a hle zde jen jediný účet administrátor můj nikoliv. Takže restart a co nevidím win 10 udělala z mého účtu účet hosta. Bod pro obnovení, obnovim poslední bod a po restartu už zůstal jen účet administrátor. No zabít win 10. Restart a spustim konzolu s volbou nouzový režim. Najede mi účet administrátor. Ovšem můj účet ve standartim řízení účtu není. Mé složky v users však ano. Takže jsem spustil. Start/spustit a zadat netplwiz. Hurá zde vidim svůj účet jako host. Změním u něj práva na administrátora, zavřu, restartuji a vše je zas jak má být. Tohle podivné chování jsem u 3.11 95 ani 7 nezažil. Třeba někomu tenhle postup pomůže.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>