Jak spustit starší program na nových Windows

Klikněte pravým tlačítkem na zástupce programu (nebo na jeho spouštěcí .exe soubor) a z nabídky vyberte možnost »Vlastnosti«. Přepněte se na kartu »Kompatibilita« a zaškrtněte políčko »Tento program spustit v režimu kompatibility pro:« a zvolte verzi operačního systému, ve kterém program původně pracoval. Pokud se program spustit nepodařilo zkuste ještě zaškrtnout volbu »Spustit tento program jako správce«.

V případě, že program odmítá pracovat je možné ještě vyzkoušet prostředí Windows XP Mode. Prostředí Windows XP Mode pracuje pod Windows 7 Professional, Enterprise nebo Ultimate. Návod na instalaci a použití prostředí Windows XP Mode ve Windows 7.

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

4 komentáře u "Jak spustit starší program na nových Windows"

  • Ahoj, mám stejný problém jako Problemak, též se mi neukazuje v nabídce Vlastností Kompatibilita, poradí někdo???

  • Mám podobný problém, akorát že se trochu liší. Zapnu PC, naběhnou Win 7 a zkusím spustit starší hry a nejde to. Spustí se rundll a vytížení procesoru je někde kolem 70%. A pak, najednou náhle, po spuštění těchto her – tzn. podruhé zapnout – se hry spustí. Po vypnutí her ale rundll běží stále s tím rozdílem, že již zaměstnává procesor pouze na 30%.
    Toto se děje stále, vždycky po restartu, i studeném. Prostě vždycky ta starší hra jde spustit až na podruhé.
    Poradí někdo, co s tím? Co se tam spouští za proces, který se vlastně nikdy nedokoná?
    Díííkes, Petr.

  • Toto považuji za podvod Microsoftu. Jestliže mně nějaký program po instalaci ve W10 nefungoval, nefungoval ani v režimu kompatibility s kteroukoli nižší verzí Windows..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>