Jak najít a smazat záložní soubory Windows Update

Aktualizováno: 09 červen 2016
Zobrazeno: 38808

Před instalací aktualizací nebo Service Packů Windows dojde k vytvoření záložních souborů, které potom zabírají spoustu místa na disku. Pokud chcete tyto soubory najít a odstranit postupujte podle následujícího návodu.

Jak najít a smazat záložní soubory Windows Update

Pomocí kombinace kláves [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit« a zadejte příkaz »cleanmgr«. Potvrďte kliknutím na »OK«. Po spuštění programu Vyčištění disku vyberte jednotku, která se má zkontrolovat a stiskněte »OK«.

Po proskenování disku program zobrazí seznam složek, které je možné vyčistit. Klikněte na tlačítko »Vyčistit systémové soubory«. Znovu vyberte jednotku a klikněte na »OK«. Opět proběhne skenování a zobrazí se opět seznam složek k vyčištění, tentokrát doplněný o další položky - například »Předchozí instalace systému Windows«, »Záložní soubory aktualizace Service Pack« a »Vyčištění aktualizací Windows Update«. Přidejte zatržítka k vybraným položkám a stiskněte tlačítko »OK«. Potvrďte tlačítkem »Odstranit soubory« a dojde k vymazání záložních souborů Windows Update.

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (4)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář