24.1.2018 – Návod je opět funkční a zamykací obrazovku lze vypnout pomocí gpedit.msc nebo úpravy registru.

10.5.2017 – Po aktualizaci Windows 10 Anniversary Update, již bohužel není možné pomocí tohoto návodu zamykací obrazovku vypnout.

Jak vypnout zamykací obrazovku

Stiskněte kombinaci kláves [Win] + [R] a napište příkaz »gpedit.msc« a stiskněte »OK«. Otevře se Editor místních zásad skupiny (Local Group Policy Editor).

Jak vypnout zamykací obrazovku

 V levé části editoru přejděte na »Místní počítač – zásady | Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Ovládací panely | Přizpůsobení« a v pravé části okna dvojklikem otevřete položku »Nezobrazovat zamykací obrazovku«.

Jak vypnout zamykací obrazovku

V okně »Nezobrazovat zamykací obrazovku« vyberte volbu »Povoleno«. Tím povolujete zákaz zobrazení zamykací obrazovky. Potvrďte tlačítkem »OK«.

Jak vypnout zamykací obrazovku

Nyní můžete vyzkoušet (třeba restartem počítače), zda se nové nastavení opravdu projeví a zamykací obrazovka se nezobrazí.

V případě, že se vám nepodaří spustit aplikaci »gpedit.msc« (není součástí Windows 10 Home), můžete zamykací obrazovku vypnout pomocí úpravy systémového registru Windows. Před samotnou editací systémového registru si jej nejprve zálohujte.

Stiskněte klávesy [Win] + [R], napište příkaz »regedit« a stiskněte »OK«. Otevře se Editor registru. Vyhledejte klíč »HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Personalization« a upravte hodnotu »NoLockScreen« na »1«.

Pokud se klíč »Personalization« v registru nenachází, tak jej vytvořte. Nový klíč vytvoříte pomocí menu »Úpravy | Nový | Klíč«. Následně v něm vytvořte i »NoScreenLock« s hodnotou »1«. Klikněte do pravé části okna pravým tlačítkem myši a zvolte »Nový | Hodnota DWORD (32bitová)«.

Jak vypnout zamykací obrazovku

Zavřete Editor registru, restartujte počítač a zkontrolujte zda se změna projevila.

TIP: Jak vrátit starou kalkulačku do Windows 10

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

18 komentářů u "Jak vypnout zamykací obrazovku ve Windows"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>