Otevřete Průzkumník souborů Windows a přepněte na záložku »Zobrazení«. V pásu karet najděte a zaškrtněte volbu »Skryté položky«.

Jak zobrazit skryté složky a soubory ve Windows 10

Skryté složky a soubory jsou nyní zobrazeny a při procházení obsahu pevného disku je poznáte podle světlejší barvy ikon.

Jak zobrazit skryté složky a soubory ve Windows 10

Skryté složky a soubory opět zneviditelníte zrušením zaškrtnutí políčka »Skryté položky« na záložce »Zobrazení«.

Jak vytvořit skrytou složku ve Windows 10

Otevřete Průzkumní souborů a vytvořte novou složku. Novou složku označte myší, přepněte se v Průzkumníku souborů na záložku »Zobrazení« a klikněte v pásu karet na tlačítko »Skrýt vybrané položky«. Atribut složky se změní na skrytý a složka bude zneviditelněna. Pro zobrazení skryté složky zatrhněte volbu »Skryté položky«.

Jak vytvořit skrytou složku ve Windows 10

Jak zrušit atribut skrytý u složky ve Windows 10

V Průzkumníku souborů zobrazte skryté položky a myší vyberte složku, které chcete odebrat atribut skrytý. Přepněte na záložku »Zobrazení« a klikněte na tlačítko »Skrýt vybrané položky«. Podbarvení tlačítka zmizí a zobrazí se dotaz na změnu atributů složky. Potvrďte dotaz kliknutím na tlačítko »OK«.

Jak zrušit atribut skrytý u složky ve Windows 10

Jak zobrazit skryté složky a soubory ve starších verzích Windows

Ve starších verzích Windows je, na rozdíl od Windows 10, zobrazení skrytých složek a souborů o něco komplikovanější. Spusťte Průzkumník souborů a klikněte v horním menu na »Nástroje | Možnosti složky…«. V možnostech složky se přepněte na kartu »Zobrazení« a v části »Upřesnit nastavení:« vyberte »Zobrazovat skryté soubory a složky«. Potvrďte nové nastavení tlačítkem »OK«.

Jak zobrazit skryté složky a soubory ve starších verzích Windows

TIP: Jak zobrazit skryté jednotky

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

3 komentáře u "Jak zobrazit skryté složky a soubory ve Windows 10"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>