Jak přeinstalovat integrované aplikace ve Windows 10

Aktualizováno: 04 únor 2017
Zobrazeno: 10007

Pokud jste odstranili integrované aplikace v systému Windows 10 a nyní je chcete je obnovit, můžete použít Windows PowerShell a aplikace přeinstalovat.

Do Windows PowerShell se dostanete přes ikonu »Start«. V seznamu programů pod písmenem »W« najděte Windows PowerShell, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte »Spustit jako správce«.

Druhou možností je spuštění přes pole pro hledání. Napište do textového pole pro hledání »powershell« a klikněte pravým tlačítkem myši na aplikaci Windows PowerShell. Z nabídky vyberte »Spustit jako správce«.

Jak přeinstalovat integrované aplikace ve Windows 10

Přeinstalování integrované aplikace ve Windows 10

Pro obnovení konkrétní aplikace potřebujete znát její PackageFullName. To zjistíte ve Windows PowerShell pomocí příkazu »Get-AppxPackage -allusers | Select Name, PackageFullName«. Zkopírujte příkaz do Windows PowerShell a potvrďte klávesou [Enter].

Najděte název aplikace, kterou potřebujete přeinstalovat a zkopírujte si její PackageFullName (třeba do Poznámkového bloku). K lepší orientaci v názvech aplikací, vám může pomoci tabulka na konci návodu Jak odstranit předinstalované aplikace ve Windows 10.

Jak přeinstalovat integrované aplikace ve Windows 10

Nyní zadejte do Windows PowerShell příkaz »Add-AppxPackage -register "C:\Program Files\WindowsApps\PackageFullName\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode« kde PackageFullName nahraďte řádkem, který jste si zkopírovali v předchozím kroku. Příkaz potvrďte klávesou [Enter].

Tímto konkrétním příkazem na obrázku níže, byla provedena přeinstalace aplikace Xbox.

Jak přeinstalovat integrované aplikace ve Windows 10

Po provedení příkazu můžete Windows PowerShell zavřít. Pravděpodobně bude nutné restartovat počítač. Po restartu se přeinstalovaná aplikace ukáže a vy si ji budete moci připnou na Start.

Přeinstalování všech integrovaných aplikací ve Windows 10

Pokud chcete, můžete přeinstalovat všechny integrované aplikace v jediném kroku pomocí příkazu »Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}«. Příkaz zkopírujte do Windows PowerShell a potvrďte klávesou [Enter].

Jak přeinstalovat integrované aplikace ve Windows 10

Provedení příkazu bude chvíli trvat.

Jak přeinstalovat integrované aplikace ve Windows 10

Po dokončení zavřete okno Windows PowerShell a restartujte počítač. Tento příkaz také pomáhá řešit některé problémy s prohlížečem Edge a nabídkou Start.

TIP: Jak odstranit předinstalované aplikace ve Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (2)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář