Jak změnit název počítače

Aktualizováno: 13 březen 2017
Zobrazeno: 8941

Pro identifikaci počítače v síti je lepší přidělit mu výstižnější název, než je ten vygenerovaný během instalace Windows. Když máte v síti více počítačů s takovými názvy jako DESKTOP-BJN3LVJ velice rychle ztratíte přehled.

Stiskněte kombinaci kláves [Windows]+[Pause Break]. Otevře se okno Systém, ve kterém vidíte základní údaje o operačním systému Windows. Klikněte na »Změnit nastavení« v části »Nastavení názvu počítače, domény a pracovní skupiny«.

Jak změnit název počítače

V okně Vlastnosti systému na kartě Název počítače klikněte na tlačítko »Změnit...«.

Jak změnit název počítače

V poli »Název počítače« přepište název počítače na nějaký vhodnější. Název počítače může obsahovat velká a malá písmena, číslice a oddělovače. Název musí být bez mezer a nesmí obsahovat tečky. Také nemůže být sestaven pouze z číslic.

Po vyplnění nového názvu počítače klikněte na tlačítko »OK«.

Jak změnit název počítače

Zobrazí se informace o vyžadovaném restartu. Okno zavřete tlačítkem »OK«.

Jak změnit název počítače

Ve spodní části okna Vlastnosti systému se zobrazí hláška Změny se projeví po restartování systému. Uložte rozdělanou práci a zavřete všechny programy.

Klikněte na tlačítko »Zavřít«.

Jak změnit název počítače

Po zobrazení výzvy k restartu se ubezpečte, že jste ukončili všechny spuštěné programy a klikněte na tlačítko »Restartovat nyní«.

Jak změnit název počítače

Po restartu se počítač zobrazí v síti s novým názvem. Výše uvedený postup funguje stejně ve Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1 a Windows 10.

TIP: Jak přejmenovat uživatelský účet ve Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (2)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář