Stiskněte kombinaci kláves [Windows]+[Pause Break]. Otevře se okno Systém, ve kterém vidíte základní údaje o operačním systému Windows. Klikněte na »Změnit nastavení« v části »Nastavení názvu počítače, domény a pracovní skupiny«.

Jak změnit název počítače

V okně Vlastnosti systému na kartě Název počítače klikněte na tlačítko »Změnit…«.

Jak změnit název počítače

V poli »Název počítače« přepište název počítače na nějaký vhodnější. Název počítače může obsahovat velká a malá písmena, číslice a oddělovače. Název musí být bez mezer a nesmí obsahovat tečky. Také nemůže být sestaven pouze z číslic.

Po vyplnění nového názvu počítače klikněte na tlačítko »OK«.

Jak změnit název počítače

Zobrazí se informace o vyžadovaném restartu. Okno zavřete tlačítkem »OK«.

Jak změnit název počítače

Ve spodní části okna Vlastnosti systému se zobrazí hláška Změny se projeví po restartování systému. Uložte rozdělanou práci a zavřete všechny programy.

Klikněte na tlačítko »Zavřít«.

Jak změnit název počítače

Po zobrazení výzvy k restartu se ubezpečte, že jste ukončili všechny spuštěné programy a klikněte na tlačítko »Restartovat nyní«.

Jak změnit název počítače

Po restartu se počítač zobrazí v síti s novým názvem. Výše uvedený postup funguje stejně ve Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1 a Windows 10.

TIP: Jak přejmenovat uživatelský účet ve Windows 10

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

2 komentáře u "Jak změnit název počítače"

  • Jako pomohlo, protože na stolním PC a na NTB jsem měl ty jména hodně podobná a hlavně při přenosu přes bluetooth jsem to dost často pletl. Bohužel po startu počítače, ten začal znovu požadovat heslo, přestože mám tuto funkci přes příkaz "netplwiz" vypnutou.

  • Tak už jsem to napravil. Příkazem netplwiz zapnout požadování hesla, restartovat, netplwiz vypnout požadování hesla a už to zas funguje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>