Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Ve Windows 10 stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [S] a do vyhledávání napište »Vyčištění disku«, případně přes »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Uvolnit místo na disku«. Spusťte aplikaci »Vyčištění disku«, vyberte jednotku na, na které je operační systém nainstalován a stiskněte »OK«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Vyčkejte dokud se nezobrazí okno s výběrem souborů k odstranění a poté klikněte na tlačítko »Vyčistit systémové soubory«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Aplikace znovu prohledá pevný disk počítače a zobrazí soubory, které budou odstraněny. Projděte seznam a zaškrtněte »Předchozí instalace systému Windows«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Klikněte na tlačítko »OK« a potvrďte dotaz zda chcete tyto soubory trvale odstranit. Aplikace začne s mazáním souborů a po chvíli zobrazí dotaz, jestli chcete vyčistit i předchozí instalace Windows. Potvrďte tlačítkem »Ano«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10 - Vyčištění disku

Nyní již aplikace Vyčištění disku odstraní soubory předchozích instalací systému Windows (Windows.old) a uvolní místo na pevném disku.

TIP: Jak obnovit Windows do předchozího stavu

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

11 komentářů u "Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10"

  • Super 🙂 Já jsem si říkal, že to není možné, aby win10 zabíraly o 10 GB více než win7. Ony jsou nakonec ještě menší než win7 🙂 Provedl jsem dle návodu vyčištění disku včetně "Předchozí instalace systému windows" a adresář Windows.old je pryč a na HDD je ještě o 5 GB více volného místa než bylo po instalaci předchozího win7. Díky 🙂

  • Legolas • 

    Provedl jsem čistou instalaci windows 10. Měl jsem radost jak málo místa zabírají. Asi 17 GB. Téměř ihned se ale stáhla nějaká velká aktualizace a po instalaci najednou byl Disk C zaplněn 29GB. Provedl jsem tedy vyčistění podle toho návodu a najednou je disk zpět na 17GB. Složka windows.old je pryč. Takže tento návod funguje.

  • Tento způsob funguje na všech pc, i noteboocích, odzkoušeno, paráda, díky za tip…apropo, kdo píše, že nejde, je chyba v uživateli, ne v popisu tipu… 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>