Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Aktualizováno: 03 říjen 2017
Zobrazeno: 75675

Po upgradu na Windows 10 zůstane na disku záloha původní verze Windows (složka Windows.old). Pokud neplánujete návrat ke starší verzi Windows, můžete pomocí nástroje Vyčištění disku uvolnit několik GB místa na disku.

Ve Windows 10 stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [S] a do vyhledávání napište »Vyčištění disku«, případně přes »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Uvolnit místo na disku«. Spusťte aplikaci »Vyčištění disku«, vyberte jednotku na, na které je operační systém nainstalován a stiskněte »OK«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Vyčkejte dokud se nezobrazí okno s výběrem souborů k odstranění a poté klikněte na tlačítko »Vyčistit systémové soubory«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Aplikace znovu prohledá pevný disk počítače a zobrazí soubory, které budou odstraněny. Projděte seznam a zaškrtněte »Předchozí instalace systému Windows«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Klikněte na tlačítko »OK« a potvrďte dotaz zda chcete tyto soubory trvale odstranit. Aplikace začne s mazáním souborů a po chvíli zobrazí dotaz, jestli chcete vyčistit i předchozí instalace Windows. Potvrďte tlačítkem »Ano«.

Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10 - Vyčištění disku

Nyní již aplikace Vyčištění disku odstraní soubory předchozích instalací systému Windows (Windows.old) a uvolní místo na pevném disku.

TIP: Jak obnovit Windows do předchozího stavu

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (11)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář