Jak obnovit Windows do předchozího stavu

Aktualizováno: 30 květen 2016
Zobrazeno: 48329

Po instalaci neznámých programů nebo nevhodných nastavení, může dojít ke zpomalení nebo nestabilitě operačního systému Windows. Pro vyřešení problémů můžete zkusit obnovit systém do předchozího stavu pomocí funkce »Obnovení systému«.

Jak obnovit Windows do předchozího stavu

Při použití funkce »Obnovení systému« nedojde k ovlivnění vašich osobních souborů. Před spuštěním obnovy systému je vhodné pozastavit funkci antivirového programu, který používáte. Pokud necháte antivir zapnutý nemusí se obnovení systému podařit.

Pomocí kombinace kláves [Windows] + [R] vyvolejte okno »Spustit«, napište příkaz »rstrui« a stiskněte klávesu [Enter]«. Otevře se okno nástroje »Obnovení systému«. Klikněte na tlačítko »Další«. Nyní se zobrazí několik posledních uložených bodů obnovení. Pokud se chcete podívat dále do historie zatrhněte položku »Zobrazit další body obnovení«. Programy, které mohou být obnovením systému ovlivněny a mohou vyžadovat reinstalaci si můžete nechat zobrazit pomocí tlačítka »Vyhledat ovlivněné programy«. Po vybrání požadovaného bodu obnovení stiskněte tlačítko »Další«.

V následujícím okně potvrďte souhlas se spuštěním obnovy systému. Ještě před tím než kliknete na tlačítko »Dokončit«, zavřete všechny spuštěné programy a uložte všechny dokumenty. Nyní se spustí proces obnovy, při níž bude počítač restartován. Po opětovném naběhnutí systému budete informováni o výsledku obnovy systému.

Obnovení systému

Proces obnovy systému může v některých případech vyřešit problémy při napadení počítače malwarem (škodlivým softwarem). »Obnovení systému« je možné spustit i v nouzovém režimu.

TIP: Jak spustit počítač v nouzovém režimu ve Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (7)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář