Jak obnovit Windows do předchozího stavu

Při použití funkce »Obnovení systému« nedojde k ovlivnění vašich osobních souborů. Před spuštěním obnovy systému je vhodné pozastavit funkci antivirového programu, který používáte. Pokud necháte antivir zapnutý nemusí se obnovení systému podařit.

Pomocí kombinace kláves [Windows] + [R] vyvolejte okno »Spustit«, napište příkaz »rstrui« a stiskněte klávesu [Enter]«. Otevře se okno nástroje »Obnovení systému«. Klikněte na tlačítko »Další«. Nyní se zobrazí několik posledních uložených bodů obnovení. Pokud se chcete podívat dále do historie zatrhněte položku »Zobrazit další body obnovení«. Programy, které mohou být obnovením systému ovlivněny a mohou vyžadovat reinstalaci si můžete nechat zobrazit pomocí tlačítka »Vyhledat ovlivněné programy«. Po vybrání požadovaného bodu obnovení stiskněte tlačítko »Další«.

V následujícím okně potvrďte souhlas se spuštěním obnovy systému. Ještě před tím než kliknete na tlačítko »Dokončit«, zavřete všechny spuštěné programy a uložte všechny dokumenty. Nyní se spustí proces obnovy, při níž bude počítač restartován. Po opětovném naběhnutí systému budete informováni o výsledku obnovy systému.

Obnovení systému

Proces obnovy systému může v některých případech vyřešit problémy při napadení počítače malwarem (škodlivým softwarem). »Obnovení systému« je možné spustit i v nouzovém režimu.

TIP: Jak spustit počítač v nouzovém režimu ve Windows 10

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

7 komentářů u "Jak obnovit Windows do předchozího stavu"

 • Ahoj, chtel bych obnovit system k uplnemu zacatku, coz je cca pred pulrokem, ale nabizi mi to jen k 18.12, jen 10 dni zpet.
  jak muzu obnovit system k uplnemu zacatku.
  p.s. na pocitaci driv jsem mel Vistu, a mohl jsem i obnovit pres F8, ale ted to nejde, pocitac nereaguje. Ted mam windows 10 a stahlo se mi to samo pres internet a nainstalovalo se. Zalohu jsem nevytvoril, proto ze vubec nevedel ze mam to udelat
  Diky za otpoved
  Max

 • bluenite • 

  Obnovení systému nefunguje
  Když potřebuji vrátit os Win7_64 do předchozího stavu pomocí bodu obnovení, nefunguje to. Po spuštění Obnovení systému a volbě (kteréhokoliv) bodu dostanu hlášky o odepření přístupu a fatal error, viz příloha. Zkusil jsem kontrolu systémových souborů, bez výsledku. Dá se s tím něco dělat, mimo kompletního reinstalu os?
  díky za radu
  Petr

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>