Aplikaci pro provedení upgradu si stáhněte z webu https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10. Stahujte 32- nebo 64-bitovou verzi aplikace, podle vašeho stávajícího operačního systému. Pokud máte nyní 32-bitové Windows stáhněte 32-bitovou verzi aplikace pro upgrade.

Po stažení aplikaci spusťte a z nabízených možností vyberte »Upgradovat tento počítač nyní«, klikněte na tlačítko »Další« a počkejte než se stáhnou instalační soubory Windows 10 (3 GB) a připraví se instalační médium. V průběhu práce průvodce můžete počítač normálně používat.

Instalace Windows 10 - Co chcete udělat?

Instalace Windows 10 - Stahování Windows 10

Instalace Windows 10 - Vytváří se médium Windows 10

Po stažení instalačních souborů a vytvoření instalačního média se instalace Windows 10 automaticky spustí.

Nejprve je nutné potvrdit souhlas s licenčními podmínkami kliknutím na tlačítko »Přijmout«.

Instalace Windows 10 - Licenční podmínky

Instalátor zjistí dostupné aktualizace a vše připraví k instalaci. V tomto kroku máte možnost určit, které soubory a nastavení zůstanou zachovány. Chcete-li změnit, co má být zachováno klikněte na volbu »Změnit, co se má zachovat«.

Instalace Windows 10 - Připraveno k instalaci

Na další obrazovce máte na výběr ze tří možností. Po zvolení správné možnosti pokračujte tlačítkem »Další«.

Instalace Windows 10 - Vyberte, co chcete zachovat

Instalátor ještě naposledy vše zkontroluje a vy můžete zahájit instalaci tlačítkem »Nainstalovat«.

Instalace Windows 10 - Připraveno k instalaci

Během instalace se počítač několikrát restartuje. 

Instalace Windows 10 - Systém Windows se upgraduje

Instalace Windows 10 doběhne a zobrazí se uvítací obrazovka s vaším účtem. Pokračujte tlačítkem »Další« k obrazovce »Rychle začít«. Zde můžete zvolit buď expresní nastavení nebo pomocí volby »Přizpůsobit nastavení« deaktivovat odesílání dat Microsoftu.

Informace o poloze je třeba zvážit, protože ji využívají služby aplikací poskytované na základě vaší aktuální polohy (předpověď počasí). Pokračujte tlačítkem »Další«.

Instalace Windows 10 - Přizpůsobit nastavení

Na obrazovce věnované nastavení přístupu na internet doporučuji nechat zapnutou pouze první volbu, která se týká služby SmartScreen. Pokračujte tlačítkem »Další« a zkontrolujte nastavení výchozích aplikací.

Instalace Windows 10 - Přizpůsobit nastavení

Po opětovném potvrzení tlačítkem »Další« je upgrade hotový, a proběhnou už jen různé aktualizace a nastavení aplikací.

Instalace Windows 10 - Bude to trvat jenom chvilku

Pokud upgradujete z Windows 7 je možné, že ještě nemáte vytvořený svůj účet Microsoft. Ten můžete buď v průběhu instalace vytvořit, nebo pokračovat pouze s místním účtem (volba »Přeskočit tento krok«).

S účtem Microsoft získáte e-mailovou schránku s neomezenou kapacitou a 5 GB v úložišti OneDrive, do kterého se budou zálohovat uživatelská nastavení.

TIP: Jak vyčistit disk po upgradu na Windows 10

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Jeden komentář u "Jak upgradovat na Windows 10"

  • Martas • 

    Dobrý den, mám takový problém. Systém se mi aktualizoval na Windows 10 Anniversary a od té doby se mi jenom jedna hra poškodila, což je Counter Strike: Global Offensive, který mi normálně chodil na 280fps +- a teď je "bloklý" na 60 fps. Prosil bych o radu, děkuji. Všechny ostatní hry jdou normálně jako před updatem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>