Jak zrychlit start Windows 10

Aktualizováno: 03 říjen 2017
Zobrazeno: 69044

Odhalte a odinstalujte zbytečné programy, které brzdí start vašeho operačního systému. Nejčastější brzdou startu systému Windows bývají předinstalované aplikace (tzv. crapware), které většina uživatelů stejně nevyužije. V návodu si ukážeme jak identifikovat programy, které mají největší dopad na start systému a jak je odinstalovat.

Pomocí kombinace kláves [Ctrl] + [Shift] + [Esc] otevřete »Správce úloh« a přejděte na kartu »Po spuštění«. Kliknutím na název sloupce »Dopad při spuštění« seřaďte programy podle zátěže při startu operačního systému. Poznamenejte si názvy programů, které nevyužíváte a nadměrně brzdí start systému. Nejčastěji se jedná o crapware předinstalovaný výrobcem počítače.

Jak zrychlit start Windows 10

Klávesovou zkratkou [Win] + [I] otevřete okno »Nastavení« a přejděte do sekce »Systém | Aplikace a funkce«. Zobrazí se seznam programů seřazených podle místa, které zabírají na pevném disku. Nyní můžete programy, které jste si zapsali jednoduše odinstalovat. Vyberte konkrétní program ze seznamu a klikněte na tlačítko »Odinstalovat«.

Jak zrychlit start Windows 10

Pokud si u nějakého programu nejste jisti, jestli ho můžete odinstalovat, podívejte se na tento seznam nejčastějšího crapwaru. V seznamu najdete popis programu a kolik procent uživatelů ho odinstalovalo.

TIP: Jak vrátit starou kalkulačku do Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář