Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

Pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, napište příkaz »gpedit.msc« a stiskněte klávesu [Enter].

Otevře se Editor místních zásad skupiny. V levé části editoru najděte »Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Součásti systému Windows | Windows Update«. V pravé části dvěma kliknutími myší, otevřete položku »Odložit upgrady a aktualizace«.

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

V nově otevřeném okně zaškrtněte »Povoleno«. Touto volbou povolujete odložení nebo zastavení aktualizací Windows 10.

Nyní můžete v části »Možnosti:« odložit upgrady až o 8 měsíců a aktualizace až o 4 týdny. Aktualizace zahrnují bezpečnostní záplaty. Upgrade se týká rozšíření funkčnosti operačního systému. Případně lze pozastavit upgrady a aktualizace na neurčito zaškrtnutím »Pozastavit upgrady a aktualizace«. Nové nastavení potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

Pokud chcete odložit upgrady, ale bezpečnostní aktualizace zachovat, otevřete »Nastavení | Aktualizace a zabezpečení«. V pravé části klikněte na volbu »Upřesnit možnosti« a zaškrtněte volbu »Odložit upgrady«.

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

Další možnost jak systémové aktualizace zcela zakázat, je zastavení služby Windows Update pomocí nástroje msconfig. Stiskněte klávesy [Windows] + [R], napište »msconfig« a stiskněte [Enter].

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

Otevře se nástroj Konfigurace systému. Na záložce »Služby« vyhledejte službu s názvem »Windows Update«. Službu Windows Update zakažte zrušením zatržení. Nastavení potvrďte tlačítkem »OK«.

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

Nyní budete vyzváni k restartu počítače. Potvrďte tlačítkem »Restartovat«.

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

Po naběhnutí počítače můžete zkontrolovat, že služba Windows Update není spuštěna. Otevřete »Nastaveni | Aktualizace a zabezpečení | Windows Update« a klikněte na tlačítko »Vyhledat aktualizace«. Hledání aktualizací skončí chybovou hláškou. To znamená, že služba Windows Update je zakázaná a neběží.

Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10

TIP: Jak vyřešit chybu při aktualizaci Windows

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

10 komentářů u "Jak odložit nebo zakázat automatické aktualizace Windows 10"

 • Mexanic • 

  Win+R gpedit.msc KonfiguracePC – Šablony pro správu – Součásti systému Windows – Windows update , Konfigurace automatických aktualizací na povoleno volba 2 . A bude se vás to ptát jestli chcete aktualizovat 🙂

 • kolemjdoucí • 

  Jak správně autor píše, editor místních zásad je přístupný pouze ve verzi Windows Pro, ale většina lidí má doma Windows Home. A co se týká zakázání Windows update ve službách, tak to [u]NEFUNGUJE ![/u] na Windows 10, ty si po prvním restarrtu sjednají nápravu a aktualizace si protlačí i tak. Shrnuto podrtženo, uživatelé s Windows 10 Home mají smůlu.

 • W10 Home nefunguje vypnutí W update! Microsoft Vám aktualizace vecpe bez Vašeho povolení.. Zná n+kdo jiné, funkční řešení?

 • Michal • 

  Presne ako píše Andreo – V System Configuration je Windows Update odškrtnuté a stále naťahuje aktualizácie. Takže???

 • Tiež mám windows 10 home a nastavenie aktualizácií sa obnovuje aj po zakázaní windows update, tak som urobil jeden pokus: Takže najprv klávesa WIN+R napísať services.msc – nájsť Windows Update: dať Stop, zmeniť startup na Disabled,
  Potom klávesa WIN+R napísať compmgmt.msc , otvorí sa Správa PC – rozkliknúť Systémové nástroje – Task scheduler – Task scheduler library – Microsoft – Windows – v priečinkoch WindowsUpdate a UpdateOrchestrator zmeniť plánované úlohy, pravým tlačítkom na Disable – vyskúšajte a dajte vedieť, mňa už týždeň aktualizácie neotravujú

 • Zdravím,mě pomohlo opatření od[b] majo[/b]
  po zásahu jsem dal aktualizovat ,a vyskočí chyba,a to i po restartu systému.
  Tedy díky mistře.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>