Jak nastavit upozornění na odstranění souboru ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu koše na pracovní ploše počítače. Z kontextové nabídky vyberte volbu »Vlastnosti«. Ve vlastnostech koše zaškrtněte volbu »Při odstraňování zobrazit žádost o potvrzení«. Nastavení potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Jak nastavit upozornění na odstranění souboru ve Windows 10

Nyní se před smazáním vždy zobrazí žádost o potvrzení přesunutí souboru do koše.

Žádost o potvrzení přesunutí souboru do koše

Používání koše můžete i zcela vypnout. Stačí ve vlastnostech aktivovat volbu »Nepoužívat koš – po odstranění ihned vymazat«. Tuto volbu si ale dobře rozmyslete. Nastavení potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Nepoužívat koš - po odstranění ihned vymazat

Další z možností nastavení je přidělená maximální velikosti složky koše. Nastavíte jí v textovém poli »Největší velikost (MB):«.

Maximální velikost složky koše

TIP: Jak přidat ikonu Tento počítač na plochu

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

3 komentáře u "Jak nastavit upozornění na odstranění souboru ve Windows 10"

  • pepabiker • 

    Máte to napsané špatně. Protože tímto zapnete pouze upozornění k odstranění souboru z koše,ale ne potvrzení k přesunutí souboru do koše. A tohle bych potřeboval vědět

  • @pepabiker – asi se na to díváš spatně. Po zapnutí volby se po stisku klávesy delete Windows zeptají, jestli chceš soubor přesunout do koše. Bez této volby ho tam přesunou rovnou. Autor popisuje to, co je v nadpisu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>