Nejdříve spusťte příkazový řádek. Stiskněte kombinaci kláves [Windows]+[R] a do pole »Otevřít« napište příkaz »cmd« a potvrďte tlačítkem »OK«.

Jak zjistit IP adresu routeru

Do příkazové řádky napište příkaz »ipconfig /all« a stiskněte [Enter]. Příkaz vypíše konfiguraci síťového připojení. Nyní vyhledejte řádek Default Gateway (Výchozí brána), ve kterém zjistíte IP adresu routeru.

Jak zjistit IP adresu routeru

Spusťte internetový prohlížeč a IP adresu opište do pole pro webovou adresu. Stiskněte [Enter] a budete dotázání na jméno a heslo pro přístup do vašeho routeru.

Jak zjistit IP adresu routeru

Druhý způsob zjištění IP adresy routeru vede přes Centrum síťových připojení. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonku sítě v oznamovací oblasti Windows a z menu zvolte »Otevřít Centrum síťových připojení a sdílení«. V otevřeném okně klikněte na název připojení a v dalším okně na tlačítko »Podrobnosti…«. V okně Podrobnosti síťového připojení vidíte v řádku Výchozí brána IP adresu vašeho routeru.

Jak zjistit IP adresu routeru

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete připojit k routeru pomocí WiFi sítě, lze se s routerem spojit pomocí kabelu. V tomto případě propojte síťovou kartu vašeho počítače s LAN portem routeru a postupujte podle pokynů výše.

Jak zjistit IP adresu routeru

TIP: Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows 10

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>