Problém s grafickou kartou

Aktualizováno: 14 únor 2017
Zobrazeno: 14034

Pokud váš počítač často padá při hraní her a při práci s graficky náročnými aplikacemi, nebo se na displeji objevují různé pruhy, měli byste zkontrolovat jestli není příčinou chyb grafická karta. S identifikací problému může pomoci diagnostický nástroj rozhraní DirectX.

Problém s grafickou kartou

Obvyklou příčinou problémů bývá přehřívání grafické karty nebo nefunkční ovladač. Teplotu grafické karty můžete zjistit pomocí specializovaných nástrojů. Jedním z nich je GPU-Z. Po stažení, instalaci a spuštění GPU-Z se přepněte na kartu »Sensors«. Zde uvidíte teplotu grafického procesoru (GPU Temperature). Obecně lze říci, že teploty nad 80 °C mohou způsobovat problémy.

Problém s grafickou kartou

Jestliže problém není v příliš vysoké teplotě GPU, nainstalujte aktuální ovladač grafické karty, který stáhnete ze stránek výrobce (NVIDIA, AMD, Intel). Staré ovladače nejprve odinstalujte přes »Správce zařízení«, počítač restartujte a teprve potom nainstalujte nový ovladač.

Problém s grafickou kartou

Pokud potíže s grafickou kartou přetrvávají, zkuste použít Nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX. Do pole pro vyhledávání napište »dxdiag« a stiskněte klávesu [Enter].

Problém s grafickou kartou

V diagnostickém nástroji se přepněte na záložku »Zobrazení« a zkontrolujte část »Poznámky«, kde se v případě výskytu hardwarové chyby zobrazí její popis.

Problém s grafickou kartou

Některé chyby může mít na svědomí i vadná kabeláž. Zkontrolujte datový kabel, který propojuje grafickou kartu s displejem. Někdy problémy způsobí jen povysunutý konektor.

TIP: Jak otevřít soubor dmp po modré smrti (BSoD)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář