Problém s grafickou kartou

Obvyklou příčinou problémů bývá přehřívání grafické karty nebo nefunkční ovladač. Teplotu grafické karty můžete zjistit pomocí specializovaných nástrojů. Jedním z nich je GPU-Z. Po stažení, instalaci a spuštění GPU-Z se přepněte na kartu »Sensors«. Zde uvidíte teplotu grafického procesoru (GPU Temperature). Obecně lze říci, že teploty nad 80 °C mohou způsobovat problémy.

Problém s grafickou kartou

Jestliže problém není v příliš vysoké teplotě GPU, nainstalujte aktuální ovladač grafické karty, který stáhnete ze stránek výrobce (NVIDIA, AMD, Intel). Staré ovladače nejprve odinstalujte přes »Správce zařízení«, počítač restartujte a teprve potom nainstalujte nový ovladač.

Problém s grafickou kartou

Pokud potíže s grafickou kartou přetrvávají, zkuste použít Nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX. Do pole pro vyhledávání napište »dxdiag« a stiskněte klávesu [Enter].

Problém s grafickou kartou

V diagnostickém nástroji se přepněte na záložku »Zobrazení« a zkontrolujte část »Poznámky«, kde se v případě výskytu hardwarové chyby zobrazí její popis.

Problém s grafickou kartou

Některé chyby může mít na svědomí i vadná kabeláž. Zkontrolujte datový kabel, který propojuje grafickou kartu s displejem. Někdy problémy způsobí jen povysunutý konektor.

TIP: Jak otevřít soubor dmp po modré smrti (BSoD)

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>