Jak zálohovat WiFi sítě ve Windows

Aktualizováno: 14 únor 2017
Zobrazeno: 7457

Pomocí příkazu netsh v Příkazovém řádku můžete vyexportovat konfiguraci WiFi sítí do XML souborů. Stejným příkazem zálohu opět naimportujete třeba do nového notebooku. Příkaz netsh bude fungovat v případě operačního systému Windows Vista a novějších.

Začněte založením složky, do které provedete pomocí příkazu netsh zálohu konfigurace WiFi sítí. V našem případě to bude složka s názvem wifi, na disku C.

Nyní spusťte Příkazový řádek jako správce. Napište do pole pro vyhledávání »cmd«, klikněte pravým tlačítkem myši na vyhledanou aplikaci Příkazový řádek a z kontextové nabídky zvolte »Spustit jako správce«. Pokud používáte Windows 10 můžete kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu »Start« a z nabídky vybrat »Příkazový řádek (správce)«.

Jak zálohovat WiFi sítě ve Windows

Do Příkazové řádky napište příkaz »netsh wlan export profile folder=“C:\wifi“« a stiskněte klávesu [Enter].

Jak zálohovat WiFi sítě ve Windows

Do složky wifi na disku C, se vyexportovalo nastavení WiFi sítí. Každý soubor s příponou XML odpovídá jedné konfiguraci WiFi sítě. Složku si pro jistotu zazálohujte třeba na flash disk.

Jak zálohovat WiFi sítě ve Windows

Pro přenos vyexportovaných nastavení WiFi sítí do jiného počítače opět využijeme příkaz netsh. Nakopírujte složku wifi na disk C a otevřete Příkazový řádek jako správce (viz výše). Nyní budete muset naimportovat jednotlivé profily postupně, jeden po druhém.

Do Příkazového řádku napište příkaz »netsh wlan add profile filename=“C:\wifi\nazev_souboru.xml“« a potvrďte klávesou [Enter]. Takto postupně naimportujte jednotlivé profily.

Jak zálohovat WiFi sítě ve Windows

Chcete-li přidat nastavení WiFi sítí pro všechny uživatele počítače, použijte v příkazu parametr all. Příkaz pak bude vypadat takto: »netsh wlan add profile filename=“C:\wifi\nazev_souboru.xml“ user=“all“«.

Pomocí parametru current, zase přidáte nastavení WiFi sítě pouze uživateli, který je právě přihlášen: »netsh wlan add profile filename=“C:\wifi\nazev_souboru.xml“ user=“current“«.

Ověřit, že jste všechny profily WiFi sítí správně naimportovali, můžete v »Start | Nastavení | Síť a internet | WiFi«. Klikněte na odkaz »Spravovat nastavení Wi-Fi« a sjeďte dolů. Zde uvidíte seznam uložených WiFi sítí.

Jak zálohovat WiFi sítě ve Windows

TIP: Jak zobrazit heslo k WiFi ve Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (2)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář