Windows Script Host najdete ve všech Windows od verze 98. Jedná se o nástroj pro spouštění skriptů Visual Basic Script a Java Script. Právě jeho schopností využívají některé typy malware a ransomware.

Pro upřesnění je třeba zdůraznit, že vypnutí Windows Script Host nemá nic společného s Java Scriptem ve webových prohlížečích.

Pomocí kombinace kláves [Win]+[R] otevřete okno »Spustit« a do řádku »Otevřít« napište příkaz »regedit«. Potvrďte příkaz kliknutím na »OK«.

Jak vypnout Windows Script Host a zvýšit tak bezpečnost Windows

V levé části okna Editoru registru najděte větev »HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows Script Host \ Settings«.

Nyní klikněte pravým tlačítkem myši do volného místa v pravé části okna Editoru registru a vyberte »Nový | Hodnota DWORD (32bitová)«.

Jak vypnout Windows Script Host a zvýšit tak bezpečnost Windows

Jako název hodnoty zadejte »Enabled«. Novou hodnotu dvojklikem otevřete a zkontrolujte, že je »Údaj hodnoty:« nastaven na »0«.

Jak vypnout Windows Script Host a zvýšit tak bezpečnost Windows

Pokud budete chtít Windows Script Host dočasně povolit, nastavte hodnotu položky na »1«, případně vytvořený klíč z registru odstraňte.

TIP: Pomalý počítač

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

9 komentářů u "Jak vypnout Windows Script Host a zvýšit tak bezpečnost Windows"

  • Je možné nějak zakázat spuštění VBScript-u, ale zároveň ponechat možnost spuštění JavaScript-u ? Jeden takový totiž používám (skutečně ve Windows, nemyslím tím jen v prohlížeči).

  • …chvilu to vyzeralo nadejen ale na druhy den sa zacala zase na FB objavovat otravna ,rovnaka hlaska " Chyba scriptu " a brani mi v plynulom pisani textu.

  • Presne podle navodu ,ale bohuzel porad vyskakuje na pc hlaska : jak chcete otevrit tento soubor .vbs ? microsoft windows based script host

  • Zdravím. Postupoval jsem přesně podle návodu, ale hláška vyskakuje stále dál. Prosím o radu. Je to dost otravné. Děkuji mockrát

  • František Tichý • 

    bohužel pořád se ukazuje oznámení ruší mě to při práci do školy při hraní i při browsování po netu prosím o radu jak zrušit OZNÁMENÍ

  • Pro František Tichý nejspíše z_r_u_š_i_t je blokování filtrem protože je ve filtru slovo v_z_r_u_š_i_t a filtr to špatně vyhodnotí, možná by pomohlo z_r_u_š_i_t hodit do vyjímek.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>