Jak zapnout Dynamický zámek

Aktualizováno: 23 květen 2017
Zobrazeno: 4606

Ve Windows 10 Creators Update je nová možnost, jak automaticky zamknout počítač, když u něj právě nejste. Funkce s názvem Dynamický zámek využívá spárování vašeho počítače a mobilního telefonu. Ve chvíli, kdy se od počítače vzdálíte mimo dosah Bluetooth, počítač se automaticky zamkne.

Hlavním předpokladem k využití funkce dynamického zámku je spárování mobilního telefonu s počítačem. Většina notebooků již Bluetooth adaptérem disponuje v základu. V případě stolních počítačů to bude horší.

Na obou zařízeních je potom potřeba připojení Bluetooth povolit.

Ve Windows 10 najdete nastavení Bluetooth v »Nastavení | Zařízení | Zařízení Bluetooth a jiná«. V části Bluetooth přepněte přepínač do polohy »Zapnuto«.

Podrobnější návod jak spárovat počítač s Windows 10 a mobilní telefon je zde.

Jak zapnout Dynamický zámek

Až se vám podaří spárovat mobilní telefon s počítačem, přejděte v aplikaci Nastavení na »Účty | Možnosti přihlášení«. V části Dynamický zámek zaškrtněte volbu »Umožnit systému Windows rozpoznat, když jste pryč, a automaticky zamknout zařízení«.

Jak zapnout Dynamický zámek

Když nyní odejdete s mobilním telefonem mimo dosah Bluetooth, počítač se automaticky zamkne. K opětovnému odemčení musíte použít klávesnici nebo dotykový displej.

Jak zapnout Dynamický zámek

TIP1: Jak vypnout zamykací obrazovku ve Windows
TIP2: Jak nainstalovat Creators Update

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář