Jak přesunout stránkovací soubor na jiný disk

Jak přesunout stránkovací soubor na jiný disk

Jděte do nabídky »Start« a klikněte pravým tlačítkem myši na položku »Počítač«. Z kontextového menu zvolte »Vlastnosti«. V levém sloupci klikněte na »Upřesnit nastavení systému«. V nově otevřeném okně na kartě »Upřesnit« najděte sekci »Výkon« a klikněte na tlačítko »Nastavení…«. V okně »Možnosti výkonu« otevřete kartu »Upřesnit« a v sekci »Virtuální paměť« klikněte na »Změnit…«.

V okně »Virtuální paměť« zrušte zatržítko »Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru pro všechny jednotky«. Chcete-li odstranit stránkovací soubor z disku »C:« vyberte v poli pro výběr disk »C:«, označte možnost »Nepoužívat stránkovací soubor« a klikněte na tlačítko »Nastavit«. Objeví se varovná zpráva, která vás upozorní na možné problémy v případě výskytu systémové chyby. Klikněte na tlačítko »Ano«. Nyní můžete v poli pro výběr označit jednotku pro umístění stránkovacího souboru a nastavit jeho velikost. Provedené změny se projeví po restartu systému.

Ve Windows 10 použijte klávesovou zkratku [Windows] + [Pause | Break]. V otevřeném okně »Systém« klikněte na odkaz »Upřesnit nastavení systému«. V okně »Vlastnosti systému« na kartě »Upřesnit« v části »Výkon«, klikněte na tlačítko »Nastavení…«. V okně »Možnosti výkonu« přepněte na kartu »Upřesnit« a v části »Virtuální paměť« klikněte na tlačítko »Změnit…«. Další postup je stejný jako ve Windows 7 viz odstavec výše.

Jak přesunout stránkovací soubor na jiný disk

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

3 komentáře u "Jak přesunout stránkovací soubor na jiný disk"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>