Jak obnovit zmizelé ikony v oznamovací oblasti

Jak obnovit zmizelé ikony v oznamovací oblasti

Do řádku pro vyhledávání napište »regedit« a stiskněte [Enter]. V editoru registru vyhledejte podklíč »HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify«. V pravé části okna smažte položky »IconStreams« a »PastIconsStream« a editor registru zavřete.

Kombinací kláves [CTRL] + [SHIFT] + [ESC] spusťte správce úloh a přejděte na kartu »Procesy«. Najděte proces explorer.exe a ukončete jej. V horním menu správce úloh zvolte »Soubor | Nová úloha (spustit…)«, do řádku »Otevřít« napište »explorer« a klikněte na tlačítko »OK«.

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

19 komentářů u "Jak obnovit zmizelé ikony v oznamovací oblasti"

 • Gejcjevůl • 

  na ten čuráčí systém nefunguje nic, žádné zapnutí/vypnutí v nástrojích, žádné mazání v registrech, o restartu nemluvě

 • Jita D. • 

  Perfektní, ikona je zpět, moc děkuju! Konečně návod od někoho, kdo chápe, že ne každý je ajťák:) Jen nechápu, že taková prkotina vyžaduje takto docela složitý (z hlediska amatérského uživatele) zásah. Bez návodu bych to prostě nedala! Ještě jednou díky a hezké dny přeju!

 • Tenhle návod nefunguje ve Win 10, platí jen do Win 7, to jsem se dozvěděl na webu MS poté, co jsem to zkusil a nic (tím nic nevytýkám autorovi :)! Mně po aktulizaci, která se mi začala vnucovat 9. 4. 2019, zmizela celá oznamovací oblast! A než jsem si všiml, že je na druhém monitoru, který má 32", takže na jeho pravý okraj téměř nevidím (jak je daleko :), tak jsem provedl několik akcí, včetně té výše zmíněné, a zdánlivě se nic neprojevilo!!! Oznamovací oblast se neobjevila. Až když jsem si uvědomil, že mám druhý monitor a začal experimentovat s plochami, se mi po nastavení "Jen obrazovka počítače" oznamovací oblast poslušně vrátila tam, kde měla být, tj. do pravého dolního rohu notebooku k hodinám! Samou radostí jsem si zaskotačil a pak nastavil zobrazení "Rozšíření" a kupodivu oznamovací oblast zůstala na obrazovce notebooku. Nevím, jak jste na tom vy ostatní, ale já se vždycky osypu, když se mi začne vnucovat aktualizace Win 10. Protože: velmi často mi zmizí tiskárny, protože mi aktualizace vypne "Službu zařazování tisku". To, když se mi stalo poprvé, mě málem připravilo o rozum. Dále to zapomene rozlišení mého odruhého monitoru a já musím vše pracně obnovovat ( s několika restarty). Ještě, že jsem si poprvé udělal návod. A s oblibou mi aktualizace přidávají stín k písmu ikon na ploše … a čitelnost je v pr..li. A stalo se mi, že po jedné aktualizaci mi přestal fungovat jeden pro mně důležitý program!!! Tohle bych rád sdělil MS, ale neví jak. A myslím, si, že jim je to stejně jedno.

 • Dobrý den,
  děkuji za návod, udělal jsem přesně to, co je v návodu a funguje. Ovšem při znovuzapnutí PC (Windows 7) mám stejný problém. Není možné tyto kroky nějak "zautomatizovat" po zapnutí PC? Chybí mi pak ikona připojení k síti, tím pádem se mi správně nenastaví hodiny a Chrome nechce pracovat v případě, že čas počítače nesouhlasí s časem internetu (reálný čas). Díky za rady.

 • Václav • 

  to teda nevim??? jenom mi to spoustu odmazalo, ale nic nevrátilo. Ještě , že jsem si to zálohoval = a vrátil
  >> potřebuju tam přidat , býval tam panel grafiky nvidia a nemám ho tam.

 • Václav • 

  "komentář zveřejněn" > kkde ?????????? nikde ho nevidím
  a tu debilní capchu si dejkte alespoň do češtiny
  jeden debil to vymyslí a všichni ostatní se opičí

 • Tomas Hradecky • 

  Za mě stejná zkušenost jako napsal Míra – ve Windows10 než začnete experimentovat s registry, podívejte se, jestli nemáte ty ikonky na druhém monitoru – já jsem měl druhý monitor zhasnutý a po jeho zapnutí jsem je tam našel 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>