Vypnutí/restart počítače na dálku

Nejdříve je třeba na vypínaném počítači povolit vypnutí ze vzdáleného systému. Pomocí kláves [Windows] + [R] vyvolejte okno »Spustit«, napište příkaz »gpedit.msc« a stiskněte [Enter].

Otevře se okno »Editor místních zásad skupiny«. V levé části okna postupně klikněte na »Konfigurace počítače | Nastavení systému Windows | Nastavení zabezpečení | Místní zásady | Přiřazení uživatelských práv«. Nyní v pravé části okna najděte položku »Vynutit vypnutí ze vzdáleného systému« a dvojklikem levým tlačítkem myši ji otevřete.

V otevřeném okně klikněte na »Přidat uživatele nebo skupinu« a do dolního textového pole napište výraz »Everyone« a potvrďte tlačítkem »OK«. Všechna otevřená okna zavřete, poznamenejte si IP adresu počítače a restartujte operační systém.

Nyní můžete tento počítač v síti vzdáleně vypnout pomocí příkazové řádky. Příkazovou řádku spusťte pomocí kláves [Windows] + [R] a příkazu »cmd«. Do příkazové řádky zadejte příkaz »shutdown /s /m \\IP adresa počítače« a potvrďte klávesou [Enter].

Příkaz »shutdown« má celou řadu dalších parametrů, které si můžete nechat zobrazit příkazem »shutdown /?«. Je také možné vytvořit si dávkový soubor s příkazem a vypínat nebo restartovat počítač automaticky pomocí naplánované úlohy.

Chyba: Přístup byl odepřen.(5)

Při výskytu této chyby je potřeba na vzdáleném počítači založit účet s administrátorskými právy se stejným uživatelským jménem a heslem, jaký máte na svém počítači. Když tedy máte na svém počítači účet administrátora s uživatelským jménem Admin a heslem 12345, musíte na vzdáleném počítači založit také administrátorský účet Admin s heslem 12345.

Protože příkaz »shutdown« neumí zadat jiného než aktuálního uživatele, musíte vzdálený počítač vypnout z administrátorského účtu se stejným heslem (Admin, 12345).

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

6 komentářů u "Jak vypnout/restartovat počítač na dálku"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>