Jak zjistit proč Windows po startu zamrzne

Původce zamrzání Windows lze zjistit tzv. čistým spuštěním, kdy se spustí pouze systém Windows s minimální sadou ovladačů. Nejprve je nutné se přihlásit do systému s právy administrátora. Poté použijte klávesovou zkratku [Windows] + [R] a do textového pole napište příkaz »msconfig«.

V okně »Konfigurace systému« na kartě »Obecné« zaškrtněte možnost »Výběrové spuštění« a zrušte zatržítko »Načíst položky Po spuštění«. Na kartě »Služby« zaškrtněte »Skrýt všechny služby společnosti Microsoft« a poté klikněte na »Zakázat vše«. Klikněte na tlačítko »OK« a nakonec na tlačítko »Restartovat«.

Po restartu by měl počítač naběhnout a normálně fungovat. Nyní je potřeba zjistit viníka zamrzání Windows. Toho docílíte opakováním předchozího postupu a postupným povolováním jednotlivých služeb. Jakmile systém začne zamrzat odhalili jste původce problémů.

TIP 1: Jak zjistit datum instalace Windows
TIP 2: Jak zjistit příčinu padání Windows pomocí nástroje Sledování spolehlivosti
TIP 3: Jak opravit poškozené nebo chybějící systémové soubory Windows
TIP 4: Jak obnovit Windows do předchozího stavu
TIP 5: Jak zjistit chyby na pevném disku

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

4 komentáře u "Jak zjistit proč Windows po startu zamrzne"

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>