Jak nastavit službu Historie souborů

Služba Historie souborů je v základním nastavení vypnutá. Otevřete »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Historie souborů«. V levém sloupci zvolte nabídku »Vybrat jednotku«, vyberte úložiště, na které se budou zálohy ukládat a stiskněte »OK«. Nyní tlačítkem zapnout aktivujte službu Historie souborů. Automaticky se spustí první záloha.

Jak nastavit službu Historie souborů

V nastavení služby Historie souborů si můžete vybrat, které složky a soubory mají být zálohovány. Služba standardně zálohuje pracovní plochu, kontakty, oblíbené položky, složku úložiště OneDrive, systémové složky Dokumenty, Obrázky, Videa a Hudba. Jestliže chcete některé složky odebrat, je to možné udělat pomocí volby »Vyloučit složky«.

Jak nastavit službu Historie souborů

Pod volbou »Upřesnit nastavení« najdete nastavení frekvence záloh a doby, po kterou budou uchovány verze souborů.

Jak nastavit službu Historie souborů

Soubory lze ze zálohy obnovit prostřednictvím volby »Obnovit osobní soubory«. Zde najdete uložené verze souborů, mezi kterými můžete přepínat pomocí šipek v dolní části okna. Soubor, který potřebujete obnovit označte myší a klepněte na kulaté zelené tlačítko »Obnovit do původního umístění«.

Jak nastavit službu Historie souborů

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

3 komentáře u "Jak nastavit službu Historie souborů"

  • Ve Windows 10 se služba Historie souborů chová stejně jako ve Windows 7. Zálohovat musíte na jiný disk jinak záloha postrádá smysl. Další možnost je záloha na síťovou jednotku. Je dostupná po kliknutí na Vybrat umístění v síti.

  • To Admin : rozhodně záloha nepostrádá smysl i když se ukládá na stejný disk.
    Jde o to, že potom funguje obnovení omylem přepsaného souboru pří práci world, excel..
    Lze to nějak vyřešit ? zkoušel jsem softwarově rozdělit disk, nepomohlo 🙁

    Děkuji

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>