Jak zakázat synchronizaci času

První možností jak vypnout synchronizaci systémového času je zakázání služby »W32Time« prostřednictvím konzole MMC (Microsoft Management Console). Klikněte na ikonu »Start« a do pole »Prohledat programy a soubory« napište příkaz »services.msc« a stiskněte »Enter«. V přehledu služeb vyhledejte službu s názvem »Systémový čas« a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. V kontextovém menu vyberte volbu »Vlastnosti« a na kartě »Obecné« vyberte typ spuštění »Zakázáno«. Nyní vše potvrďte stisknutím tlačítka »OK«.

Další možností je zakázání služby pomocí msconfig. Příkazem »msconfig« spusťte aplikaci »Konfigurace systému« a na kartě »Služby« vyhledejte službu »Systémový čas«. Zrušte zatržení u služby »Systémový čas« a klikněte na tlačítka »Použít« a »OK«.

Jak zakázat synchronizaci času - msconfig

Třetí možností je manuální úprava systémových registrů Windows. Spusťte Editor registru příkazem »regedit«. Ve větvi »HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time« vyhledejte klíč »Start« a změňte jeho hodnotu na »4«. To provedete kliknutím pravého tlačítka myši na klíč »Start« a zvolením možnosti »Změnit…«. V políčku »Údaj hodnoty« přepište hodnotu na »4« a potvrďte tlačítkem »OK«.

Jak zakázat synchronizaci času - systémový registr 

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Jeden komentář u "Jak zakázat synchronizaci času"

  • Dobrý den. Já bych naopak potřebovala nastavit synchronizaci. Bohužel se mi to nedaří, synchronizace ve WIN se tváří – ale nesynchronizuje.
    Potřebuji nastavit konkrétní server.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>