Jak zakázat synchronizaci času

Aktualizováno: 20 prosinec 2016
Zobrazeno: 5830

Služba W32Time je zodpovědná za synchronizaci systémového času ve Windows 7. V případě, že nechcete využívat služby synchronizace systémového času, existuje několik možností jak tomu zabránit.

Jak zakázat synchronizaci času

První možností jak vypnout synchronizaci systémového času je zakázání služby »W32Time« prostřednictvím konzole MMC (Microsoft Management Console). Klikněte na ikonu »Start« a do pole »Prohledat programy a soubory« napište příkaz »services.msc« a stiskněte »Enter«. V přehledu služeb vyhledejte službu s názvem »Systémový čas« a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. V kontextovém menu vyberte volbu »Vlastnosti« a na kartě »Obecné« vyberte typ spuštění »Zakázáno«. Nyní vše potvrďte stisknutím tlačítka »OK«.

Další možností je zakázání služby pomocí msconfig. Příkazem »msconfig« spusťte aplikaci »Konfigurace systému« a na kartě »Služby« vyhledejte službu »Systémový čas«. Zrušte zatržení u služby »Systémový čas« a klikněte na tlačítka »Použít« a »OK«.

Jak zakázat synchronizaci času - msconfig

Třetí možností je manuální úprava systémových registrů Windows. Spusťte Editor registru příkazem »regedit«. Ve větvi »HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time« vyhledejte klíč »Start« a změňte jeho hodnotu na »4«. To provedete kliknutím pravého tlačítka myši na klíč »Start« a zvolením možnosti »Změnit...«. V políčku »Údaj hodnoty« přepište hodnotu na »4« a potvrďte tlačítkem »OK«.

Jak zakázat synchronizaci času - systémový registr 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář