Pomocí kombinace kláves [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, napište příkaz »gpedit.msc« a stiskněte klávesu [Enter].

Jak zakázat OneDrive

Otevře se Editor místních zásad skupiny. V levé části okna přejděte do složky »Místní počítač – zásady\Konfigurace počítače\Šablony pro správu\Součásti systému Windows\OneDrive«. Dvojklikem myši otevřete položku »Bránit používání OneDrivu jako úložiště souborů« v pravé části okna editoru.

Jak zakázat OneDrive

V novém okně označte volbu »Povoleno«. Tím povolujete bránění používání OneDrive. Nové nastavené potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Jak zakázat OneDrive

S novým nastavením nebudete mít možnost průběžně synchronizovat soubory a OneDrive se nezobrazí ani v Průzkumníku souborů.

Pokud se nechcete úložiště OneDrive zbavovat úplně, ale stačí vám aby se nespouštěl při zapnutí počítače, zakažte ho prostřednictvím Správce úloh. Pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [Shift] + [Esc] otevřete »Správce úloh« a přepněte se na záložku »Po spuštění«. V seznamu spouštěných aplikací najděte »OneDrive« a tlačítkem »Zakázat«, zakažte jeho spouštění při startu operačního systému. Složka souborů OneDrive v Průzkumníku souborů bude stále dostupná.

Jak zakázat OneDrive

TIP: Jak vrátit starou kalkulačku do Windows 10

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

3 komentáře u "Jak zakázat OneDrive"

 • Diamant • 

  Dělal jsem něco úplně jiného (jak se zbavit OneDrive jsem vzdal po neúspěších) a otevřel "Programy a funkce" , objevil jsem tam zobrazený OneDrive. Tak jsem na něj cvičně klepnul a zobrazilo se Odinstalovat ! Jo, tak klik A SVĚTE DIV SE OneDrive ZMIZEL !!!
  Jak je to možné nechápu. Jen poznámka: před tím jsem čistil registr pomocí CCleaner.
  Je něco nového v téhle oblasti ?

 • Díky Diamantovi,
  Po spuštění – udělal jsem to, bylo to ještě horší. Při tisku přes PDF Creator začal One Drive otravovat pokaždé s přihlášením…
  Onedrive se stejně pokaždém startu spustil do systémové oblasti vpravo dole, i když se po spuštění vůbec nezobrazoval!
  Kupodivu odinstalace šla. Doufám, že bude vše OK.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>