Jak přesunout index na jiný disk

Aktualizováno: 14 únor 2017
Zobrazeno: 9252

Tento tip je určen těm, kdo mají svůj počítač osazen SSD i klasickým magnetickým pevným diskem. Přesunem souborů indexu vyhledávání z SSD na magnetický disk, nebude neustále docházet k zápisu a prodloužíte tak životnost SSD disku.

Soubory indexu jsou standardně uloženy ve skryté složce C:\ProgramData\Microsoft. Připravte si na pevném disku kam chcete přesunout index hledání novou složku a pojmenujte ji (v tomto případě je na disku D:\ složka Index). Pevný disk, na kterém budou soubory indexu musí být naformátován na souborový systém NTFS.

Abyste složku s indexem změnily napište do pole pro hledání slovo »index« a z výsledků vyberte »Možnosti indexování«.

Jak přesunout index na jiný disk

V otevřeném okně Možnosti indexování vidíte přehled složek, které jsou zahrnuty do indexování. Klikněte na tlačítko »Upřesnit«.

Jak přesunout index na jiný disk

Nyní vidíte aktuální umístění indexu v C:\ProgramData\Microsoft. Klikněte na tlačítko »Vybrat nové«.

Jak přesunout index na jiný disk

Označte složku, kterou jste si pro index předem připravili a stiskněte »OK«.

Jak přesunout index na jiný disk

Chvíli vyčkejte než se služba indexování restartuje a zavřete okno kliknutím na tlačítko »OK«.

Jak přesunout index na jiný disk

Nyní již bude operační systém vytvářet index v umístění D:\Index. Můžete nechat index v novém umístění znovu sestavit. V okně Možnosti indexování stiskněte tlačítko »Upřesnit«. V nově otevřeném okně v části »Poradce při potížích« klikněte na tlačítko »Znovu sestavit«. Potvrďte upozornění tlačítkem »OK« a nechte počítač sestavit nový index pro hledání.

Jak přesunout index na jiný disk

Jak vypnout indexování

Pokud budete chtít službu indexování úplně vypnout, můžete tak učinit v okně Služby. Do vyhledávání napište »služby« a otevřete příslušnou aplikaci. Najděte službu »Windows Search« a pomocí pravého tlačítka myši ji zastavte. Aby se služba po restartu počítače znovu nespustila, otevřete opět pomocí pravého tlačítka »Vlastnosti« a nastavte »Typ spouštění:« na »Zakázáno«.

Jak přesunout index na jiný disk

TIP: Jak přesunout stránkovací soubor na jiný disk

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře (1)

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář