Jak blokovat instalaci aplikací, které nejsou ze Storu

Aktualizováno: 25 duben 2017
Zobrazeno: 4355

Ve Windows 10 Creators Update verze 1703 se objevila nová funkcionalita, která uživatelům blokuje možnost instalace aplikací získaných mimo Store, včetně tradičních (Win32) aplikací. Funkce najde využití především ve firmách nebo na počítačích a tabletech, se kterými přicházejí do kontaktu děti.

Otevřete Nastavení a přejděte na »Aplikace | Aplikace a funkce«. V části Instalace aplikací zvolte možnost »Povolit pouze aplikace ze Storu«.

Jak blokovat instalaci aplikací, které nejsou ze Storu

Jakmile provedete výše uvedené kroky, změna se automaticky použije, aniž byste museli restartovat počítač. Nyní všichni uživatelé počítače můžou instalovat aplikace pouze ze Storu.

Pro nainstalování aplikace z jiného zdroje je vždy vyžadováno heslo administrátora.

V rozbalovací nabídce nastavení instalace aplikací je několik možností:

Povolit aplikace ze všech zdrojů - výchozí volba, která umožňuje instalaci aplikací z jakéhokoliv zdroje.

Upozornit před instalací aplikací pořízených mimo Store - tato možnost umožňuje instalaci tradičních desktopových aplikací i aplikací ze Storu. Při spuštění instalace, která není ze Storu se zobrazí varování. Pokud jste si jistí, že aplikace je bezpečná můžete pokračovat v instalaci pomocí tlačítka »Přesto nainstalovat«.

Jak blokovat instalaci aplikací, které nejsou ze Storu

Povolit pouze aplikace ze Storu - je povolena instalace ověřených aplikací ze Storu. Při pokusu o instalaci aplikace získané z jiného zdroje se zobrazí varování a instalace je ukončena.

Jak blokovat instalaci aplikací, které nejsou ze Storu

Programy, které jste nainstalovali před zákazem instalace aplikací mimo Store, zůstanou plně funkční a nové nastavení se jich nijak nedotkne.

TIP: Jak odstranit předinstalované aplikace ve Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Komentáře

Podělte se o své zkušenosti v komentářích:
Napsat komentář