Jak vytvořit obsah ve Wordu?

Použití obsahu v dokumentu usnadňuje čtenáři navigaci. Obsah můžete vložit do Wordu z nadpisů použitých v dokumentu a poté jej můžete aktualizovat po provedení změn v dokumentu. Zde je návod, jak na to.

Jak přidat obsah?

  1. Vyberte “Reference” a klikněte na “Obsah”

2. Zobrazí se rozbalovací nabídka. Zde si můžete vybrat mezi třemi různými vestavěnými stoly

3. Jediný rozdíl mezi automatickou tabulkou 1 a 2 je název, který je „Obsah“ a „Obsah“. Výběrem možnosti Automatická tabulka 1 nebo 2 se vytvoří obsah s použitím názvů nadpisů.

4. Pokud zvolíte možnost „Ruční obsah“ z rozbalovací nabídky „Obsah“, vloží za vás šablonu, kterou budete muset sami upravit.

Styl nadpisu

V tomto obsahu si můžete všimnout, že existují dílčí úrovně. Každá úroveň představuje styl nadpisu ve vašem dokumentu. Pokud tedy používáte automatickou tabulku a chcete ve svém dílčí úrovně, budete muset použít nadpis 1 pro úroveň 1, nadpis 2 pro úroveň 2 a nadpis 3 pro úroveň 3.

Bez ohledu na velikost vašeho dokumentu může použití obsahu nasměrovat čtenáře přesně tam, kde má být. Kromě toho, že je dokument srozumitelnější pro čtenáře, obsah také usnadňuje autorovi vrátit se a v případě potřeby přidat nebo odebrat obsah.

Nadpis 1, Nadpis 2 a Nadpis 3

Ve výchozím nastavení Word generuje obsah pomocí prvních tří vestavěných stylů nadpisů (Nadpis 1, Nadpis 2 a Nadpis 3).  Chcete-li použít styly nadpisů, vyberte konkrétní styl na kartě „Domů“. Pokud nejste spokojeni s dostupnými typy stylů nadpisů, můžete změnit výchozí styl nadpisů .Můžete to spravovat dvěma různými způsoby. Styly nadpisů můžete buď použít na každou sekci po dokončení dokumentu, nebo je můžete přidat za pochodu. Jakmile použijete styly nadpisů, je čas vložit obsah. První věc, kterou musíte udělat, je umístit kurzor na místo, kde chcete, aby se obsah zobrazil. Jakmile budete připraveni, přejděte na kartu „Odkazy“ a vyberte „Obsah“.

Vhodná sada Office

Mám velmi dobrou zkušenost s předplatným Microsoft 365 Business Basic, již několik let ho používáme v rámci projektu wintip.cz

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>