Jak obnovit omylem přepsané soubory

Klikněte pravým tlačítkem myši na soubor a kontextové nabídky zvolte »Vlastnosti«. Přepněte se na kartu »Předchozí verze«. Po chvíli načítání se zobrazí seznam verzí daného souboru. Vyberte verzi, kterou chcete obnovit a klikněte na tlačítko »Obnovit…«. Pokud nevíte, která verze je ta správná klikněte na »Otevřít« a dokument si prohlédněte.

Pokud chcete zachovat původní verzi souboru klikněte na tlačítko »Kopírovat…«. Původní soubor zůstane zachován a znovu se uloží nejnovější verze.

Předchozí verze souborů pocházejí z bodů obnovení a z nástroje Historie souborů. Tyto nástroje je dobré zapnout na všech discích a důležité dokumenty zálohovat na externí jednotku. Můžete tak zachránit soubory zašifrované ransomware.

Při zašifrování souborů je důležité ransomware nejdříve odstranit a teprve potom přistoupit k obnově souborů pomocí předchozích verzí.

TIP 1: Jak nastavit službu Historie souborů
TIP 2: Jak nastavit bod obnovení Windows

Návod nestačil? Chcete se na něco zeptat?

IT-forum.cz

 

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

7 komentářů u "Jak obnovit omylem přepsané soubory"

 • Předchozí verze souborů pocházejí z bodů obnovení a z nástroje Historie souborů. Ve Windows 10 se zapínají body obnovení pomocí Start (pravé tlačítko myši) | Systém | Upřesnit nastavení systému. Na záložce Ochrana systému označit disk a kliknout na Konfigurovat. Nastavit využití místa na disku a kliknout na Použít. Po vytvoření bodu obnovení se budou zobrazovat i předchozí verze.

 • 4Admin: Nastavil jsem využití místa na disku na maximum, dal jsem použít a předchozí verzi souboru wordu to stejně neukazuje.

  Díky za pomoc

 • Jan: Určitě nenastavovat na maximum. To by postupně zálohy zaplnili celý disk. Doporučuju tak 10% podle velikosti disku. Předchozí verze se ukládají průběžně, podle toho jak je dokument editován.

 • Děkuji za komentář.

  V poledne se mi při psaní práce do wordu, vybila baterka a při opětovném otevření jsem našel pouze několik písmenek, které mi přepsaly původní. Práce jsem si však předtím pravidelně průběžně ukládal.

  Žádné přechozí verze mi však ve vlastnostech/předchozí verze nezobrazují.(Mám Windows10)

  Pomůže mi Váš návod z komentáře s tímto problémem nebo bohužel mám smůlu a toto se aplikovat nedá?

 • V tuto chvíli se mi to již zobrazuje u nově vytvořených souborů ve wordu v pořádku, nicméně ten můj z poledne nejde a předpokládám, že takhle retrospektivně to nepůjde.

  Ale třeba mě opravíte, i tak díky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>